Chicname de Cotte překvapil třetím místem ve Velké pardubické

Třetím v pořadí 129. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou byl po nádherném finiši francouzský rodák Chicname de Cotte. Sázkové kurzy mu sice nevěřily, byl nabízen v kurzu 60:1, přesto překvapil. Jeho realizační tým je spokojený, i když jak přiznal trenér Pavel Vítek – jedno oko se směje, druhé pláče. K vítězství totiž možná chyběl jen malý kousek.

Chicname de Cotte je sedmiletý polokrevník, který sbíral zkušenosti ve francouzských krosech. Do České republiky přišel teprve v dubnu, v Pardubicích absolvoval dvě kvalifikace. Obě dokončil na páté pozici. Velkou pardubickou nikdy předtím neběžel a distance 6 900 metrů tak byla otázkou. Pavel Vítek je ale přesvědčený, že polokrevníkům tato distance sedí lépe než koním plnokrevným.

„Jsme s výsledkem spokojení, vlastně jsme byli spokojení už v srpnové kvalifikaci. Tady měl velice dobrý konec, byl dobře odježděný, měl ideální průběh dostihu. Výhodou bylo, že ho jezdil žokej Jordan Duchene, který ho zná už z Francie,“ řekl Pavel Vítek.

Chicname de Cotte většinu dostihu cválal na konci startovního pole, teprve v poslední čtvrtině se začal posouvat kupředu. V cílové rovině to chvíli vypadlo i na lepší umístění, nakonec kolem cílové podkovy proběhl třetí za vítězným Theophilem a Strettonem. „Je sice unavený, ale cítí se dobře. Letos už měl hodně startů, hlavně ve Francii, a tak má nárok na dovolenou,“ dodal Vítek. Majitelem bronzového sedmiletého hnědáka je stáj Quartis – Zámecký Vrch.

Záštitu nad akcí 129. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou převzalo Ministerstvo zemědělství ČR.