Dostih naděje už podruhé v Pardubicích

Už podruhé v historii se v Pardubicích poběží Benefiční dostih Kapky naděje. Stane se tak v rámci zářijového kvalifikačního mítinku na 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Dostih je vyvrcholením celoroční spolupráce Dostihového spolku a.s. a Nadačního fondu Kapky naděje, jehož zakladatelka Vendula Pizingerová je opět patronkou letošní sezony v Pardubicích.

Nadační fond Kapka naděje je i v tomto roce charitativním partnerem pardubického Dostihového spolku a.s. Spolupráce vyvrcholí v sobotu 7. září II. ročníkem benefičního dostihu Kapky naděje.  Návštěvníci budou moci během odpoledne přispět na Kapku naděje a podpořit onkologicky nemocné děti zakoupením sbírkových předmětů, a to přímo ve stánku Kapky naděje. „Jsem velice ráda za tuto spolupráci s Dostihovým spolkem. Daří se nám tak dostávat informace o naší práci mezi větší počet lidí,“ řekla Vendula Pizingerová.

Nadační fond Kapka naděje od roku 2000 pomáhá zachraňovat dětské pacienty s poruchou krvetvorby, nádorovými onemocněními a ty, jejichž léčba vyžaduje transplantaci kostní dřeně. Zlepšuje vybavenost českých nemocnic, přispívá ke zlepšení psychické pohody léčených dětí i jejich rodičů, významně podporuje vědecké projekty. Kapka naděje pomáhá ve více než 40 nemocnicích. Další informace o Nadačním fondu Kapky naděje na www.kapkanadeje.cz

Benefiční dostih Kapky naděje, cross country II. kategorie na 3300 metrů, startuje v 15:25 hod.