Dostihová sezona 2021 začíná dostávat konkrétní obrysy

I přes stále komplikovanou pandemickou situaci jsou přípravy na sezonu 2021 v plném proudu. Záměrem Dostihového spolku je uspořádat na Pardubickém závodišti deset dostihových dnů a v září k nim připojit třiadvacátý ročník výstavy Koně v akci. Z jezdeckých soutěží mají své místo v kalendáři závody všestrannosti.

Už více než půl století startuje dostihová sezona v Pardubicích začátkem měsíce května. Výjimku tvořil loňský rok, kdy kvůli epidemiologické situaci na pardubickou dráhu koně vyběhli až 20. června. V roce 2021 se Dostihový spolek v plánech vrací k datu 8. května. „Samozřejmě si uvědomujeme, že epidemiologická situace stále není dobrá a nikdo z nás nedokáže predikovat, jaká bude skutečnost v dubnu či v květnu. Přesto jsme se rozhodli připravovat sezonu v plném rozsahu a věnovat tomu maximální pozornost. O tom, že umíme reagovat na vývoj událostí a improvizovat, jsme se přesvědčili už vloni,“ řekl ředitel Dostihového spolku a.s. Jaroslav Müller.

Na Zahajovací dostihový den s Úvodní cross country Koroka ještě v květnu navazuje první ze čtyř kvalifikací na 131. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Ta poslední se termínově vrací do měsíce září. Samotný vrchol sezony, tedy 131. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou, má v kalendáři akcí své stálé místo – druhou říjnovou neděli. Tečku za sezonou udělá čtrnáct dnů po Velké pardubické Závěrečný dostihový den.  

„Vloni jsme plánovali uskutečnit novinku v podobě čtyř pátečních podvečerních mítinků. Bohužel kvůli epidemii se nám podařilo zrealizovat nakonec jen jeden, ale měl velký ohlas. Pozitivně jej vnímali jak přímí účastníci dostihového provozu, tak i diváci. Podvečerní dostihy měli svou atmosféru a dali příležitost širší skupině koní i jezdců. Letos bychom takové mítinky rádi uspořádali dva, a to vždy v pátek před druhou a čtvrtou kvalifikací na Velkou pardubickou,“ dodal Jaroslav Müller.

Druhou největší akcí na Pardubickém závodišti je výstava Koně v akci. Letošní, v pořadí už třiadvacátý ročník, se uskuteční druhý zářijový víkend a ponese se ve znamení dožínek a prezentace koní v zemědělství. Na programu už Dostihový spolek začíná spolupracovat s různými chovatelskými spolky v čele se Svazem chovatelů chladnokrevných koní a také s Okresní agrární komorou Pardubice. Výstava totiž bude úzce propojena s okresními Dožínkami.

  • TERMÍNOVÁ LISTINA 2021