Dostihová sezona na Pardubickém závodišti oficiálně skončila

Vzhledem k aktuální situaci v České republice Dostihový spolek a.s. jako pořadatel dostihových dnů a dalších sportovních akcí na Pardubickém závodišti rozhodl o zrušení dostihového mítinku, který se měl uskutečnit dne 24. října 2020.

Letošní dostihová sezona na Pardubickém závodišti tak byla ukončena jubilejní 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. „Sezona 2020 byla krátká, ale prožívali jsme ji velmi intenzivně. Vstupovali jsme do ní se šestitýdenním zpožděním a čtyři kvalifikace na Velkou pardubickou jsme museli zvládnout během dvou prázdninových měsíců. Epidemiologická situace se v České republice vyvíjela různými směry a jsme velmi rádi, že se nám podařilo i přes různá opatření uspořádat 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou a dotáhnout tak náročný seriál do konce,“ připomněl průběh sezony ředitel Dostihového spolku a.s. Jaroslav Müller. „Aktuální opatření nám však už nyní neumožňují uspořádat další mítink plánovaný na 24. října. Přistoupili jsme tedy k rozhodnutí tento poslední dostihový den zrušit. Děkujeme všem, kteří s námi letošní rok prožívali, za podporu. Těšíme se na sezonu 2021 a věříme, že se příští rok budeme moct vrátit k tradičnímu režimu.“

Ze stejných důvodů se nebudou konat ani závody Pardubické všestrannosti, které byly plánovány na víkend 31. října a 1. listopadu 2020. Na Pardubickém závodišti se letos uskutečnily dva podniky. Červnová všestrannost byla první letošní akcí, zářijové závody se staly součástí mezinárodní výstavy Koně v akci.