Dostihový program pro dětské návštěvníky zpestří čtení pohádek

Když se potkávají generace, dějí se zázraky! Takové by mohlo být moto obecně prospěšné společnosti Mezi námi, která šíří myšlenku mezigeneračního setkávání. Do našich projektů se má možnost zapojit zástupce jakékoliv generace, kterého naše aktivity osloví a má chuť se přidat.

V programu PŘEČTI naše pohádkové čtecí babičky a dědečkové čtou dětem pohádky v mateřských školách. Vždy se snažíme vybrat školku, která je pro seniora blízká, ať již vzdáleností nebo srdcem. Program, který běží od září 2015, se setkal s velkým ohlasem jak ze strany mateřských škol, tak i seniorů. Nejvíce čtecích babiček a dědečků, kteří chodí pravidelně dětem číst, je v Praze, ale postupně se jejich řady rozšiřují i v dalších regionech České republiky. Od podzimu 2017 je dobrovolnický program pro seniory PŘEČTI akreditován Ministerstvem vnitra ČR.

KDO JE POHÁDKOVÁ ČTECÍ BABIČKA NEBO DĚDEČEK?
Senioři, kteří chodí pravidelně jednou týdně číst dětem pohádky do mateřské školy se stávají pohádkovými čtecími babičkami a dědečky. Právě díky pravidelnosti se zde otevírá prostor pro vznik mezigeneračních vazeb, dialogu a přátelství. Pro děti se čtení s pohádkovou čtecí babičkou nebo dědečkem stává neodmyslitelnou součástí běžného týdne. Při poslechu rozvíjí svou fantazii a cit pro jazyk. Mohou vstřebávat od seniorů klid, rozvahu a přiblížit se starší generaci. Senioři na oplátku čerpají energii z radosti, upřímnosti a vitality těch nejmenších.

ČTENÍ NA DOSTIZÍCH

Číst z pohádkových knížek se bude i v rámci dnešního dostihového dne. Čtecí babička si pro děti připravila pohádky z knížek Hnědáček a nalezená podkova a Anička a Jitřenka. Zázemí pro čtení s babičkou najdete ve stánku společnosti Mezi námi u hlavní tribuny D. Začátek čtení je ve 13:15 hod. a v 15:15 hod.

zdroj: Mezi námi, o.p.s.