Dostihový sport se spojil se sázkovou společností Tipsport

Dnes byla podepsána smlouva o dlouhodobém partnerství mezi společností Tipsport a Jockey Clubem České republiky, zastupujícím všechna česká dostihová závodiště, a mezi Tipsportem a Dostihovým spolkem Pardubice.

Česká jednička kurzového sázení podpoří dostihový sport na všech závodištích, čímž vrátí dostihové sázky i na menší domácí hipodromy. Tipsport se rozhodl spojit své jméno s dostihovým sportem, který má víc než stoletou tradici, a přispět tak k jeho dalšímu rozvoji. Důležitou součástí spolupráce je proto i výrazná mediální podpora dostihového sportu a sázek ze strany Tipsportu.

Kurzové sázky se kdysi zrodily právě na dostizích a k tomuto sportu po celém světě neodmyslitelně patří. Jde o partnerství, které nám dává marketingový a do budoucna snad i byznysový smysl. Sázení na koně je v zemích jako Francie nebo Anglie naprosto tradiční, ale zvýšený zájem pozorujeme i u nás. Obliba dostihového sportu v posledních letech opravdu roste. Takže z navázané spolupráce, z toho, že jsme se stali sázkovým partnerem všech dostihů v České republice, máme upřímnou radost,” vysvětlil směřování generální ředitel Tipsport Petr Knybel.

Zařadili jsme se mezi vyspělé dostihové země, které spolupracují se sázkovými společnostmi. V dostihovém sportu v České republice se ale jedná o historicky první typ takové spolupráce. Jsem přesvědčen, že bude oboustranně výhodná a přinese dostihům ojedinělou příležitost posunout se do světa nejvýznamnějších sportů,” prohlásil prezident Jockey Clubu České republiky Josef Bečvář.

„Dostihový spolek se sázkovou kanceláří Tipsport spolupracuje už třetí dostihovou sezónu. Ta letošní je ale první, ve které bude Tipsport kompletně zastřešovat sázky v areálu Pardubického závodiště. Obecně je do budoucna propojení dostihového prostředí s významným hráčem na trhu sázek příslibem vzrůstající popularity dostihů mezi veřejností,“ uvedl ředitel pardubického Dostihového spolku Jaroslav Müller.

Spolupráci s Tipsportem tímto krokem navázal i areál Chuchle Arena Praha, k němuž dostihový sport patří už od roku 1906, kdy se zde v září odehrál první dostihový den. Areál, který kromě dostihů dnes slouží i jako zázemí a závodiště také pro další koňské sporty včetně parkuru, prošel v posledních letech velkými změnami. Celkové investice do rekonstrukcí dosahují bezmála 300 milionů korun, a to poté, co se jeho novými vlastníky stala rodina Vítkových. „Na spolupráci s Tipsportem se těšíme. Jsme přesvědčení, že tento krok přispěje k tomu, že dostihový sport získá ještě větší oblibu v řadách veřejnosti a stávajícím návštěvníkům a sázkařům poskytne vyšší komfort,“ doplnila ředitelka Chuchle Areny Praha Vladimíra Durčáková.

Co partnerství přinese sázkařům

Tipsport propojí sázky na závodištích se svou pobočkovou sítí a sázením online. Jak vysvětlil marketingový ředitel Tipsportu Jan Čumpelík, sazkařům to přinese celou řadu výhod: „Výhry jim vyplatíme v naší pobočkové síti po celé České republice, nejen na závodištích. Mohou sázet bez registrace, což zákon u dostihů umožňuje, ale zároveň jim nabízíme i veškeré výhody registrace ke kurzovému sázení – možnost sázet i na další sporty, náš věrnostní program, úhradu sázek na koně z herního konta, notifikace vyhodnocených sázek a podobně.“

Dostihy je navíc možné sledovat prostřednictvím největší české sportovní televize TV Tipsport, která živě streamuje všechny dostihové dny. A právě pokud sázkaři využijí online mobilní aplikaci, mohou kdekoli pohodlně sázet a zároveň sledovat přenosy z český dostihů, stejně jako z mnoha zahraničních.

Výhody partnerství pro dostihový sport

Prezident Jockey Clubu Josef Bečvář shrnul význam partnerství pro dostihový sport: „Získání strategického partnera nejen v oblasti finanční podpory českých dostihů, ale i pro poskytování sázek při dostizích, vnímáme jako jeden z velmi důležitých kroků pro další rozvoj českého turfu. Tato spolupráce nejenže přinese nové možnosti podávání sázek, zajistí určitou finanční podporu dostihovým závodištím a zvýší propagaci českých dostihů, ale je modelem pro získávání dalších partnerů. Je třeba poděkovat spolupracujícím závodištím za pochopení a spolupráci při přípravě smlouvy s Tipsportem.“

Podle ředitele Dostihového spolku Jaroslava Müllera je zapojení dostihového dění do online sázkového prostředí příležitostí rozšířit povědomí o tomto sportu napříč širokou veřejností: „Zároveň dá možnost hrát i lidem, kteří se nemohou dostihů účastnit přímo na závodišti. Důležité ale je i to, že sázky budou Tipsportem nabírány i přímo na místě. Sázení je totiž nedílnou součástí dostihového sportu, na závodiště patří a poptávka po něm je ze strany návštěvníků dostihů velká.“

Aktuální rozpisy dostihových dnů a další informace najdete na www.dostihy.cz.


Tipsport je otevřená proklientská komunitní sázkovka, lídr českého a slovenského trhu kurzového sázení. V prostředí největší sázkařské komunity umožňuje svým klientům sdílet informace a nacházet inspiraci. Drtivá většina sázek je dnes přijímána online, čemuž odpovídá i bouřlivý technologický rozvoj společnosti. Šíří nabídky, mimořádnou uživatelskou vstřícností i hladinou kurzů se Tipsport už neměří s lokální konkurencí, ale obstojí v celosvětovém srovnání. V mezinárodním holdingu, který působí v České republice a na Slovensku, pracuje 3500 lidí.

Jockey Club České republiky je nejvyšší autoritou turfu v České republice. Jeho posláním je koordinovat, řídit a všestranně podporovat dostihový provoz a chov anglického plnokrevníka v intencích svých členských složek v rozsahu uděleného oprávnění Ministerstva zemědělství České republiky, platného Dostihového řádu, šlechtitelského programu, řádu chovu plnokrevníka a vůle svých členů.
Jockey Club České republiky reprezentuje český turf. Jeho jménem jedná se všemi veřejnými a soukromými subjekty ve věcech týkajících se dostihového provozu a chovu plnokrevníka v rozsahu svého oprávnění a zastupuje český turf v zahraničí.

Dostihový spolek a.s. je pořadatelem dostihů na Dostihovém závodišti Pardubice. Založen byl v roce 1993, ovšem historie dostihů v Pardubicích je mnohem starší. První závodní dráha na místě dnešního závodiště vznikla už v roce 1856. V současné době areál zaujímá rozlohu 56 hektarů a je místem konání dostihů a dalších jezdeckých soutěží. Od roku 1874 je Pardubické závodiště domovem Velké pardubické.  

(BPA sport marketing a.s.)