Držitelem BICZ Jockey Cupu 2023 je Jan Faltejsek

Pod hlavičkou hlavního partnera pardubické sezóny BICZ holding se na Pardubickém závodišti běhá seriál překážkových a rovinových dostihů. Celkem jich je sedm. Vítězem tohoto BICZ Jockey Cupu pro rok 2023 je žokej Jan Faltejsek.

Šestinásobnému vítězi Velké pardubické Janu Faltejskovi se letos v Pardubicích daří. Doposud zde zvítězil ve 14 dostizích z celkových šestnácti domácích triumfů. V dostizích Poháru BICZ holding 2023 zvítězil dvakrát a přidal jedno druhé a jedno třetí místo. A právě „bronzový“ zásah rozhodl o jeho vítězství v BICZ Jockey Cupu 2023 před žokejem Janem Kratochvílem.

Kromě Jana Faltejska a Jana Kratochvíla v jednotlivých dostizích seriálu Pohár BICZ holding 2023 zvítězili také žokejové Jaroslav Myška a Pavel Složil m. a jezdkyně Lenka Neprašová.

Holding BICZ již po čtvrté za sebou podpořil dostihy v Pardubicích, a to v roli hlavního partnera. Tato podpora jezdectví a dalších sportů, vč. juniorských, je součástí dlouhodobé CSR strategie této skupiny, jejíž hlavní činností jsou investice do výnosových nemovitostí, včetně jejich výstavby, prodeje a pronájmu.

Jan Faltejsek si nemohl ocenění převzít osobně, a proto jej z rukou představitelů holdingu BICZ přebíral ředitel Dostihového spolku a.s. Jaroslav Müller. Pohár i šek už jsou u jejich majitele.

V rámci šampionátu Pardubického závodiště před posledním dostihovým mítinkem s náskokem osmi vítězství vede Jan Faltejsek před Jaroslavem Myškou, mezi trenéry drží průběžnou první příčku Pavel Tůma. Trenérka Helena Vocásková ale na něj ztrácí jediné vítězství. O konečném pořadí rozhodne závěrečný dostihový mítink, který se uskuteční v neděli 12. listopadu.