Je rozhodnuto, sezona v Pardubicích odstartuje 22. května

Letošní dostihová sezona je znovu ovlivněna pandemií Covid-19, která zasahuje do příprav dostihových dnů. V Pardubicích proto bude sezona odstartována až 22. května, a to rovnou první ze čtyř kvalifikací na 131. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou.

Dostihový spolek na letošní rok původně plánoval uspořádat 10 dostihových dnů, jejichž vrcholem druhou říjnovou neděli má být 131. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou. Už nyní je ale zřejmé, že zahájení sezony bude oproti původnímu plánu odsunuto a že se Zahajovací dostihový den připravovaný na tradiční termín 8. května nebude konat.

Za zrušením mítinku stojí nejen přetrvávající protiepidemická opatření a nejistý výhled budoucnosti, ale také ekonomické důvody. Bohužel přes veškeré snahy pardubického pořadatele Jockey Club ČR nezařadil tento zahajovací mítink mezi akce podporované v rámci programu Covid dostihy 2021. Navíc by se dostihový den pravděpodobně musel konat bez účasti diváků, což Dostihový spolek po zkušenostech z loňské Velké pardubické nemůže opakovat.

„Velmi nás to mrzí, protože jsme se na zahájení sezony v tradičním termínu připravovali. Uvědomujeme si, že zklameme i řadu fanoušků, kteří by nás sledovali alespoň prostřednictvím online kanálů. Je nám líto, že nenabídneme účastníkům dostihů okusit stav pardubické dráhy po dlouhé zimní pauze,“ komentoval rozhodnutí ředitel Dostihového spolku a.s. Jaroslav Müller.

Pokud bude situace příznivá, poprvé koně do dráhy Pardubického závodiště vyběhnou ve druhé polovině května. Kromě samotné úvodní kvalifikace na Velkou pardubickou se poběží i osm dalších dostihů. „V tuto chvíli nedokážeme predikovat, zda se mítink bude konat za účasti diváků, případně za jakého počtu. Dostihový den bude stejně jako v předchozích letech vysílán na kanálech České televize. Děkujeme všem partnerům, kteří nás v této nejisté době podporují,“ dodal Jaroslav Müller s tím, že tento mítink již je do režimu podpory Covid dostihy 2021 zařazen.

Další dostihové dny by se měly konat podle původního plánu, pokud se epidemická situace v České republice opět nezhorší. Druhá kvalifikace na 131. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou má své místo v kalendáři v sobotu 26. června, předcházet jí bude páteční podvečerní mítink s rovinovými dostihy a dostihy přes proutěné překážky. Třetí kvalifikace se poběží v srpnu, závěrečná čtvrtá potom na začátku září společně s dalším pátečním mítinkem. V říjnu se uskuteční 131. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou a tečku za sezonou by měl udělat Závěrečný dostihový den na konci října.