Jubilejní 130. ročník Velké pardubické se poběží, ale bez diváků

Pořadateli nejstaršího a nejtěžšího dostihu kontinentální Evropy se podařilo najít řešení, jak uspořádat jubilejní ročník Velké pardubické. Současná epidemiologická situace v České republice, a především nastavená opatření, zpřísňují podmínky pro konání sportovních akcí. V pořadí už 130. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou tak bude bez diváků, ale uskuteční se.

Legendární dostih je natolik rozsáhlá, významná a především tradiční akce s téměř století a půl dlouhou historií, proto Dostihový spolek podnikl veškeré kroky k tomu, aby se mohla i v letošním roce uskutečnit. Organizace akce byla konzultována a schválena hlavní hygieničkou České republiky MUDr. Jarmilou Rážovou, Ph.D. Detaily budou v příštím týdnu projednány s Krajskou hygienickou stanicí Pardubického kraje.

V prospěch celé akce hrál fakt, že areál Pardubického závodiště má rozlohu 56 hektarů. Spolek je schopen a připraven pořadatelsky zajistit dodržování všech aktuálně nastavených pravidel. „Navrhli jsme řešení, jak Velkou pardubickou zrealizovat a zároveň respektovat všechna nařízení vlády a ministerstva zdravotnictví. Jsme rádi, že se to povedlo, byť to bude znamenat omezení na nejnutnější počet osob potřebných k zajištění akce, a to jak na straně pořadatelů, tak i jednotlivých dostihových týmů. Jsme připraveni udělat vše pro to, abychom co nejlépe přenesli atmosféru celého slavnostního dne milionům diváků u televizních obrazovek,“ komentoval rozhodnutí ředitel Dostihového spolku a.s. Jaroslav Müller.