Kdo s koho? V sobotu budeme znát vítěze šampionátu jezdců na Pardubickém závodišti

Už několik sezón je na Pardubickém závodišti sledován šampionát jezdců. K obhajobě má velmi blízko žokej Jan Faltejsek, který titul vloni získal jen těžko uvěřitelným závěrem. Letos bude v Pardubicích scházet, přesto by mu náskok měl stačit. Co s tím ale udělá Jan Odložil? 

Nad překážkami s deseti vítězstvími vede žokej Jan Faltejsek, v rovinách se čtyřmi triumfy především překážkový jezdec Adam Čmiel. Deset vítězství Faltejska stačí také na průběžné první místo v celkovém pořadí. Za ním je na druhém místě Čmiel s celkovými osmi prvenstvími. Jenže ani Jan Faltejsek, ani Adam Čmiel nebudou v rámci programu Závěrečného dostihového dne v akci, a tak se otevírá cesta žokeji Janu Odložilovi. Musel by ale předvést výkon hodný supermana a všech pět sobotních startů proměnit ve vítězství. Jen čtyři triumfy by mu nestačily, Jan Faltejsek totiž vede i na počet druhých míst.

Už jen velmi teoretickou šanci má Jakub Kocman. Startuje ve čtyřech dostizích, a tak k přeskočení svých soupeřů by musel zvítězit ve všech svých startech a další přidat jako případný náhradní jezdec v jiném z dostihů. Může ale dosáhnout na jinou metu, v případě hattricku získá titul „žokej“.

Že vyhrát pětkrát v jeden den nemusí být problém, to vloni předvedl Jan Faltejsek. Jenže ten v programu loňského loučení se sezonou startoval sedmkrát, Odložil by teď musel předvést 100% výkon. Ovšem tipaři v okruhu favoritů vidí „jen“ tři jeho partnery v dostizích – Sardinii, Dařbujána a Elsida, ale jak víme, v dostizích může být vše jinak. Jasno bude v sobotu 22. října odpoledne.

Pardubický šampionát 2022
celkové pořadí (překážkové dostihy + rovinové dostihy) k datu 9. října 2022

pořadíjménoI.II.III.IV.V.startů
1.ž. Jan Faltejsek10534436
2.Adam Čmiel8264132
3.ž. Jan Odložil6321220
4.Jakub Kocman6244231
5.ž. Jaroslav Myška5947143