Koně na náměstí jako předehra mezinárodní výstavy

Tradiční upoutávkou na mezinárodní výstavu Koně v akci je nejen průvod ulicemi města, ale také ukázky z programu na Pernštýnském náměstí. KONĚ NA NÁMĚSTÍ se letos konají v pátek 23. srpna od 17 hodin.

Průvod kočárů, koní a jezdců se vydá z Pardubického závodiště už o hodinu dříve. Po ulicích Teplého a 17. listopadu projede třídou Míru, aby Zelenou branou vjel na Pernštýnské náměstí. A protože téma letošní výstavy je historické a majestátní – Ve jménu krále, nebudou chybět ani dobové kostýmy.

„V kočárech pojedou král s královnou, budou tu panošové, rytíři apod. Na Pernštýnském náměstí pak diváci uvidí menší ukázky z programu, které nám prostředí náměstí umožňuje, například skupinu historického šermu „FEXT“, ale také třeba taneční vystoupení,“ přibližuje program akce manažerka výstavy Koně v akci Kateřina Mandysová.

Průvod se poté vydá po Jahnově třídě přes Karlovinu, Anenský podjezd a Pichlovu ulici zpět na závodiště. Průvod bude doprovázet Městská policie Pardubice včetně jejího jízdního oddílu. „Prosíme řidiče o pochopení. Může samozřejmě dojít k zpoždění dopravy, ale věříme, že pohled na barevný průvod koní bude stejně jako v minulých letech stát za to,“ dodala Mandysová. Vstup na program Koně na náměstí je zdarma.

KONĚ V AKCI

V pořadí 21. ročník mezinárodní výstavy KONĚ V AKCI se koná o víkendu 24. a 25. srpna a představí se na něm na 350 koní. Už v pátek 23. srpna ale začínají první soutěže šampionátů plemene hafling (od 14:00 hod. drezura).

Sobotní program začíná už v 8:00 hod., od 10:00 hod. budou otevřena dětská stanoviště. Program před tribunami, který vždy nabízí zajímavé ukázky a dovednosti koní, začíná ve 14:00 hod a jeho vyvrcholením bude soutěž v těžkém tahu, která se zahájí v 16.30 hod. Stejně jako vloni je připraven večerní program. Od 20:00 hod. bude na podiu před tribunami hrát kapela Eddie Edwards & Friends, přestávky vyplní Jan Venas ml. s ukázkami historické hudby v Dostihovém klubu.

V neděli program startuje v 9:00 hod., program před tribunami už v pravé poledne. Jeho vyvrcholením bude ve 14:00 hod. rytířský turnaj v podání skupiny Štvanci, která tak připomene výročí řádu templářů. Program ukončí dostihy koní různých plemen, úplnou tečkou bude dostih chladnokrevných koní „O pohár dostihového závodiště Pardubice“.

VSTUPENKY
Vstupenky na výstavu lze zakoupit na pokladnách Pardubického závodiště v den konání akce, ale také v online předprodeji. Vstupné na sobotu včetně večerního programu je 190,- Kč, na neděli 130,- Kč. V nabídce jsou také zvýhodněné dvoudenní vstupy za 260,- Kč. Mládež a studenti zaplatí polovinu, děti do 140 cm a senioři na 65 let a držitelé karet ZTP, TP a ZTP/P mají vstup zdarma.

Majitelé hracích karet Sportovního parku Pardubice získají po jejím předložení a zakoupení jedné vstupenky pro dospělého další vstup zdarma.