KONĚ V AKCI

Výstava KONĚ V AKCI je největším setkáním koní a lidí v domově slavné Velké pardubické. Shledání koní a lidí v takové míře a rozsahu, jaké nabízí výstava Koně v akci, je v České republice ojedinělé a rekordní.

Výstava KONĚ V AKCI se uskuteční už po dvaadvacáté. A protože krajská metropole Pardubice je v roce 2020 také EVROPSKÝM MĚSTEM KONÍ v rámci evropské sítě koňských měst Euro Equus budou tématem letošního ročníku výstavy KONĚ V EVROPĚ.


 

KONĚ V EVROPĚ
5. ZÁŘÍ 2020

 

Stěžejním programem bude v sobotu 5. září 2020 oslava EVROPSKÉHO DNE KONÍ. Těšit se můžete na ukázky koní a jejich dovedností navázaných na „koňské tradice“ v jednotlivých městech sítě Euro Equus. Představí se například španělská a portugalská škola či polští husaři. Výstava připomene také parforzní hony a počátky historie Velké pardubické ve spolupráci s chlumeckým šlechtickým rodem Kinských.

Chybět samozřejmě nebudou ani přehlídky a šampionáty koní. Tradičně se představí koně chladnokrevní, ale také například hříbata slovenského teplokrevníka. 

Doprovodný program bude plný hudby, tance, worshopů i prezentací jednotlivých evropských měst včetně ochutnávek tamních specialit. 

Pro návštěvníky bude k dispozici také dostihový i vozatajský trenažer

Představí se střední školy zaměřené na oblast zemědělství, veterinární péče a chovu koní. 

Chcete se na chvíli stát hrnčířem, kovářem, provazníkem nebo třeba písařem? Připravili jsme pro vás netradiční ukázku tradičních řemesel. Návštěvníci si v expozici „Řemesla jinak“ sami vyzkouší jak vyrazit minci, vyrobit si šperk, napsat list husím brkem, vyrobit svíčku a mnoho dalších tovarů.

Dopravu po závodišti zajistí projížďky konibusem a kočáry.

Tradiční součástí výstavy je také vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší potravinu Pardubického kraje MLS Pardubického kraje. V roce 2020 se koná už 14. ročník soutěže.


 
PŘEDBĚŽNÝ ČASOVÝ HARMONOGRAM:

8:30 Otevření areálu

9:00 – 13:00 Chovatelské přehlídky

9:00 – 17:00 Řemesla jinak

9:00 Otevření „Evropského městečka“ s workshopy a ochutnávkami regionálních specialit

9:00 – 17:00 Dětská stanoviště

9:00 – 17:00 minizoo „Noemova archa“

13:30 Slavnostní zahájení programu „Koně v Evropě“ v cílové rovině s ukázkami koní a koňských dovedností v duchu tradic evropských měst 

NABÍDKA PRO TRADIČNÍ ŘEMESLA I PRODEJCE JEZDECKÝCH ČI CHOVATELSKÝCH POTŘEB

Máte zájem prezentovat své umění či produkty na výstavě Koně v akci? My o vás zájem máme! Kontaktujte nás, prosím, na e-mailu: kernova@zavodistepardubice.cz 
DALŠÍ AKCE
PARDUBICKÁ VŠESTRANNOST

Výstava bude propojena také s olympijským sportem. Tím je jezdecká všestrannost, jejíž závody se na Pardubickém závodišti uskuteční od 4. do 6. září 2020. Účast přislíbili i někteří současní či bývalí čeští olympionici. Všechna sportoviště pro tyto závody jsou umístěna v prostoru dostihové dráhy.


 
TAXIS POLO OPEN CUP

Ve stejném termínu bude Pardubické závodiště hostit také turnaj koňského póla Taxis Polo Open Cup. Turnaj se ve dnech 4. – 6. září 2020 koná na travnatém kolbišti Pardubického závodiště.