Koňská štafeta: Blížíme se do finále, finišuje žokej Jaromír Šafář

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou osobnosti dostihového světa. Mají za úkol odpovědět na otázky a vybrat si kolegu, kterého se zeptají na co budou chtít.

I když se zdá, že je nekonečný, dopisuje náš seriál rozhovorů osobností dostihového světa poslední díl. Na trati je běžec – žokej a vítěz Českého derby JAROMÍR ŠAFÁŘ, který z Čech přesídlil do Francie. Bývalý žokej Libor Šindar si pro něj připravil otázky i takový malý test…

Jak se daří rovinovému jezdci v překážkové stáji ve Francii?
Jsem tady spokojený, parádní kolektiv kolem sebe. Mám dobrého hlavního asistenta, navíc tu taky máme nějaké rovinové koně, takže se mám fajn.

Zkusil jsi někdy překážky?
Ne, a ani to nemám v plánu. Jsem rád, že jsem lehký, takže mi stačí roviny. Co se týče letošní sezony, tak moc neplánuju. Uvidím, co se namane. Jediný plán, co mám, je někdy v létě přijet do Česka na dovolenou s přítelkyní, ale bližší plány nemám. Ve Francii zůstanu i na sezonu.

Třetí otázkou je spíš test, nebo možná malé připomenutí, které si Libor Šindar pro Jaromíra Šafáře připravil:
a) Kdo vyhrál Derby v roce 1995?
To bylo moje první navštívené Derby. Několikrát jsme si o tom s Liborem povídali, mohlo mi být tak deset let. Tehdy vyhrál Regulus s Liborem a když dávali hřebci věnec, stál jsem za podkovou.

b) Kdy vyhrál Derby Barbakan a kdo ho jezdil?
Tak to byl Standa Koubek a bylo to v roce 1992.

c) Jak se jmenoval kůň, který tvořil nerozlučnou dvojici s Ivanem Kubem a který během dvou let z osmi startů pětkrát vyhrál, mj. Velkou jarní?
Tak to je velký chyták… (přemýšlí)… že by Blueridge Dancer?

Co rád děláš ve volném čase?
S mou přítelkyní relaxujeme u filmu nebo v přírodě. Nejvíc mě zaujal třeba Papírový dům.

foto: Petr Šimerda, Miroslav Majer