Koňská štafeta: Čtvrtá etapa pro Ivana Kuba

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou osobnosti dostihového světa. Mají za úkol odpovědět na čtyři otázky a vybrat si kolegu, kterého se zeptají na co budou chtít.

„Člověk, kterého jsem vybrala, mě ještě více nadchl pro dostihy. Ne že bych pro ně byla málo zapálená, ale on mi dal silný impuls a motivaci. Je ke mně upřímný, z nemocnice mi volá a hodnotí jak jsem jela, co bylo dobře a co ne. Mám k němu osobní vztah a taky je to nejoptimističtější člověk jakého znám. Pozdravujte IVANA KUBA!“, říká minulá účastnice štafety Lucie Fialová.

A tady otázky jsou její otázky:

Jaký dostih za tvou kariéru byl pro tebe nejlepší a proč?
Byla to asi jednička s klisnou Laurena v Chuchli, tam se všechno podařilo a navíc jsem ji měl hrozně rád. Ošetřoval jsem ji a jezdil v tréninku, takže o to jsem měl větší radost. Byla to výborná klisna.

Který kůň byl pro tebe nejlepším a proč a na jaký dostih s ním nikdy nezapomeneš?
To byl kůň roku 1998 Blueridge Dancer a když byl v derby desátý, spousta lidí už mu pak moc nevěřila, že už je utahaný atd. A my jsme opět lehce vyhráli Cenu Prahy, porazil tehdy nejlepší starší mílaře. To byl zážitek.

Který aspekt v oblasti trenérství je pro tebe nejdůležitější?
Zmínil bych asi důvěru mezi majitelem a trenérem a štěstí na koně.

Které rady do života si nejvíce vážíš?
Vždycky zůstat nohama na zemi, ať už se daří lépe nebo hůře, a být nad věcí. To říkám i teď po úrazu, který se mi stal.

Další díl v neděli 27. listopadu