Koňská štafeta: Do sedmého úseku vbíhá Jaroslav Myška

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou osobnosti dostihového světa. Mají za úkol odpovědět na čtyři otázky a vybrat si kolegu, kterého se zeptají na co budou chtít.

Žokej Jan Verner poslal štafetový kolík svéráznému kolegovi, který nejde pro slovo daleko a který oplývá nekonečným a jedinečným humorem. Patří ke stálicím české dostihové scény. Honza s ním prý viděl to, co ještě neviděl a zažil to, co ještě nezažil… Odpovídat bude JAROSLAV MYŠKA.

Když jsi začínal s dostihy, chtěl jsi být žokej někde v cizině? Nebo jsi takové ambice nikdy neměl?
Byl jsem vůbec rád, že jsem dostihy začal. Nějaké ambice s cizinou jsem neměl. Samozřejmě v průběhu času jsem chtěl v zahraničí jezdit, ale že bych chtěl někde zakotvit, to ne.

Tvoje manželství vypadá jako pohádka. Jaké to je dělat pro svou ženu žokeje, kováře a podkoního? Je to tvrdý šéf?
Tak pohádka to je díky Štěpánce. To je jasný. Zvolil jsem si tyto funkce, abych pak nemusel, když se něco nepodaří, o někom říkat že je blbec. Takže všechno dělám já a já jsem pak jediný ten blbec a nemůžu kopat kolem sebe. Štěpánka je dobrý šéf, tam není komu říct vole 😊

Pokud v dostihu není kůň od vás, nebo aspoň koně od jiného trenéra nejedeš ty, vypadá to, že se pojede klusem. Proč si myslíš že jet první je u nás sprosté slovo?
To nevím. Je to v poslední době takový nežádoucí fenomén. K práci jiných se vyjadřovat nemůžu. Ale když máme koně v tréninku a majitelé platí, abychom koně naučili běhat a případně skákat a aby koně běželi a závodili, nemůžu pak přijít ke koni a vlastně mu zakázat všechno, co po nich v práci chceme a k čemu je připravujeme. Když mám cizího koně, tak zpravidla vím na čem sedím už když přijedu k prubiskoku. Tam je to o rozhodnutí z mé hlavy a buď to vyjde, nebo ne. A když to nevyjde a je to proti rozhodnutí trenéra, tak jsem samozřejmě ve stáji za blbce, ale s tím si hlavu moc nelámu. Pro nás je to tedy jasné – když naše vlastní koně k něčemu učíme, tak je pak v tom podporujeme.

Kam se tento rok chystáš na dovolenou?
Dovolenou žádnou nestihneme, ale možná nějaké týdenní lyže hned po Novém roce. Letos jsme nestihli nic a už ani nestihneme.

Příští díl v sobotu 3. prosince