Koňská štafeta: Mikrofon za štafetový kolík mění Petr Městka

Po malé přestávce se vrací „KOŇSKÁ ŠTAFETA„.

Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou osobnosti dostihového světa. Mají za úkol odpovědět na čtyři otázky a vybrat si kolegu, kterého se zeptají na co budou chtít.

Na obnovené štafetě jako první vyběhne muž, který má z výšky své výšky a dostihové vížky o pardubických dostizích dobrý přehled, rozhled i nadhled – odpovídá dlouholetý dostihový hlasatel PETR MĚSTKA.

Ke komu byla Velká pardubická až příliš krutá?
K Markovi Stromskému. Dvakrát diskvalifikovaný a dvakrát v cíli první. Jednou za neobjetý točný bod, podruhé za takový zvláštní doping. K němu byla Velké pardubická skutečně krutá.

Kdybyste si koupil dostihového koně, ke komu byste ho dal do tréninku a proč?
Těžká otázka. Favoritů bych měl víc. Ke každému trenérovi bych dal koně z jiného důvodu. Volil bych mezi Martinou Růžičkovou, protože to k ní máme blízko a taky u ní je ustájený menší koník mé dcery, kterého má od devíti let. Máme spolu osobní vztah a dokázali bychom si to užít. Zvažoval bych i Radka Holčáka vzhledem k horským tréninkovým podmínkám, případně Čestmíra Olehlu. Tam je ale nevýhoda vzdálenost Praha – Velké Karlovice, resp. Světlá Hora.

Dokážete si představit, že byste strávil den na závodišti a nekomentoval byste dostihy?
Určitě. S tím bych neměl vůbec problém. Párkrát jsem se vydal na dostihy a nekomentoval jsem, nestalo se mi to ovšem na pardubickém závodišti, tam jsem vždycky v permanenci 🙂 Připusťme, že byste tedy nekomentoval a měl čas užít si čas na závodišti po svém. S kým byste si chtěl trochu víc popovídat, protože při dostizích na to není čas?

Asi bych neměl žádnou konkrétní osobu, navštívil bych prostor stájí a paddocku a snažil bych se popovídat se známými. To se snažím i teď, když někoho zahlédnu a chci se zeptat na něco, co jsem četl v novinách nebo na internetu. Nechal bych to tedy na náhodě, koho by mi osud přihrál do cesty.

S kým byste si rád vypil sklenku vína? A s kým byste si dal lahvinku? A ooho byste po třetí lahvi požádal, ať vás hodí domů?
Asi bych si rád připil se všemi zrovna jezdícími jezdci, ale až po skončení dostihů, protože během dostihů nemůžou pít. Lahvinku s Františkem Vítkem. Už jsem si s ním dlouho nepopovídal. Je to jedna z legend dostihového sportu. A o odvoz domů bych požádal svou dceru, která mě na dostihy často doprovází.

O kterém sportu byste uvažoval, že byste si zkusil komentovat a který naopak v žádném případě ani kdyby vás přemlouval váš kamarád Marek Svačina a samotný ředitel České televize?
Pokud bych si mohl odskočit od komentování dostihů, tak bych vyzkoušel fotbal, k tomu by ch měl nejblíž a asi bych dokázal zvládnout tenis, což je k Markovi Svačinovi blízké. A na co by mě nepřemluvili ani Vámi zmiňovaní pánové? Určitě golf, ten mě vůbec nebere.