Koňská štafeta: Míříme za mladou ošetřovatelkou Alenou Markovičovou

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou osobnosti dostihového světa. Mají za úkol odpovědět na čtyři otázky a vybrat si kolegu, kterého se zeptají na co budou chtít.

Rozhovory mezi sebou doposud vedli především jezdci a trenéři, zavítali jsme mezi rozhodčí a jednou si odskočili k zubaři. Teď tu máme profesi novou. A navíc slovo dostává mládí… Představujeme vám ALENU MARKOVIČOVOU.

„Do štafety jsem si vybrala moji ošetřovatelku Alenu Markovičovou. Je jí 16 let a je nadšená koňařka a velká fanynka dostihového sportu,“ vysvětluje svou volbu Lenka Syslová, kterou minule zpovídal Marek Stromský.

Kolik let ti bylo, když sis uvědomila, že se ti líbí koně?
Koně se mi líbili odmalička. Nejdřív jsem jezdila na tažných, pak mě začali lákat dostihoví koně. A u nich jsem od svých 12 let.

Který žokej či jezdec se ti líbí, jak jezdí?
Nemám žádný vzor.

Dokázala by sis představit, že by ses živila jako pracovní jezdkyně či ošetřovatelka se vším, co tato práce obnáší? Nebo by ses rozhodla pro jiné zaměstnání a dělala koně jako koníčka?
Chtěla bych se dostihům věnovat profesionálně. Práce kolem dostihových koní mě baví. Doufám, že mi to vydrží a dostihoví koně mě budou naplňovat jako teď.

Jak nejraději trávíš volný čas, když zrovna nejsi ve stáji?
Různě. Hlavně s rodinou a kamarády. Často chodím ven se psy.

Další díl ve středu 25. ledna 2023