Koňská štafeta: Na jednu z posledních etap vybíhá Lukáš Sloup

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou osobnosti dostihového světa. Mají za úkol odpovědět na otázky a vybrat si kolegu, kterého se zeptají na co budou chtít.

Slíbili jsme, že se seriálem rozhovorů mezi osobnostmi dostihového světa se opět podíváme za hranice naší země. Na otázky Ludvíka Harise odpovídá muž, který v roce 2016 vyhrál srpnovou kvalifikaci v sedle Charme Looka a pomohl mu tak dostat se na start Velké pardubické. A Charme Look o dva měsíce později v tomto dostihu zvítězil… Slovo má LUKÁŠ SLOUP.

Působíš jako asistent trenéra Emmanuela Clayeuxe. Jaké máte letos největší plány a ambice?
Plánujeme startovat v Grand Steeple de Paris, který je v květnu, a to s koněm, který byl už v tomto dostihu druhý.

Vyber tři nejlepší crossové koně, které máte a který je pro tebe ten nej?
Hip Hop Conti (vítěz Grand Cross de Pau) – je to momentálně náš suverénně nejúspěšnější kůň v této disciplíně, proto je pro mě nej. Potom Etonant, Lucky net Love.

Objevíte se s koňmi někdy v Pardubicích?
V úvaze je to každý rok, tak se uvidí, jak se to v průběhu sezóny vyvine. S faktem, že přihlášky do Velké teď už bývají až na konci září, by mohla být naše účast pravděpodobnější. Byl bych moc rád.

Tvůj bratr Marek je nejen bývalý parkurový jezdec, ale také skládá písničky. Která je tvoje nejoblíbenější?
Známka punku (pozn. red. Lukáš odpověď doprovodil vydatným smíchem, po krytém významu jsme radši nepátrali 😉 ). Ale ne, moje nejoblíbenější je „Ahoj táto“…