Koňská štafeta: Na otázky v další etapě odpovídá Ondřej Velek

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou osobnosti dostihového světa. Mají za úkol odpovědět na otázky a vybrat si kolegu, kterého se zeptají na co budou chtít.

Štafeta nás tentokrát zavedla až do Švýcarska. Do další etapy totiž vbíhá žokej, který v zemi sýrů a čokolády působí. Štafetový kolík od Františka Zobala přebírá ONDŘEJ VELEK.

„Ondra u mě začínal a hodně dlouho jsme spolu pracovali. Fandím mu,“ vysvětluje svou volbu trenér a vítěz Velké pardubické z roku 1976.

Jak dlouho ještě plánuješ žít ve Švýcarsku a jezdit tam dostihy?
Chtěl bych tu být ještě jednu sezónu, než půjde moje dcera Laura do školky.

Jak často hodláš letos jezdit do České republiky a být trenérům k dispozici?
Rád bych jezdil na dostihy do České republiky stejně jak to bylo v minulých letech. A jak budu volný? Rodina Váňových mě už momentálně nepotřebuje, takže budu na volné noze.

A až se vrátíš, tak v centrále Váňů nastoupíš?
Tak to je ještě daleko, podle toho jaká by byla nabídka. Třeba o mě bude mít zájem i jiná stáj. Nebo také u koní nebudu, kdo ví 🤷‍♂️

Kdy plánujete dalšího potomka a bude to další žokej?
Abych řekl pravdu, tak zatím neplánují další. Myslím si, že moje dcera nepůjde v mých stopách, aspoň v to teda doufám 😃 Ale zvířata a hlavně koně miluje, asi jako každé dítě.