Koňská štafeta: Na svůj první půlmaraton se chystá Tereza Polesná

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou osobnosti dostihového světa. Mají za úkol odpovědět na čtyři otázky a vybrat si kolegu, kterého se zeptají na co budou chtít.

Prozatím nejúspěšnější sezónu zažila v roce 2022 – třicet startů, sedm vítězství. Mladou a nadějnou jezdkyni TEREZU POLESNOU zpovídá ještě mladší, teprve šestnáctiletá účastnice minulé etapy naší štafety, ošetřovatelka Alena Markovičová. A jak se můžete dočíst níže, Tereza Polesná si rozhodně neklade malých cílů…

„Vybrala jsem si Terezu, se kterou jsem se seznámila ve Dvorecké stáji. Je to milá a šikovná holka, vždy se s ní dobře pobavím. Jde vidět, že se v dostizích stále zlepšuje,“ říká Alena.

Kde jsi začínala s dostihovými koňmi a co tě k tomu táhlo?
S dostiháky jsem začínala ve svém rodném Brně u pana Vymazala a také o kousek dál v Kovalovicích ve Stáji Filip. S nějakou vizí o ježdění dostihů pak u trenéra Standy Kováře. Chodila jsem i ke spoustě malých majitelů po celém kraji a všem jsem za pomoc v začátcích obrovsky vděčná. Co mě táhlo zrovna k dostihům, to sama nevím, fakt je, že už když mě jako malou učil jezdit taťkův kamarád dostihový nadšenec, musela jsem stát jako žokej i v klusu a dokonce i na zemi, když jsem zrovna nejezdila – střídaly jsme se 3 děcka 😁

Chtěla by jsi nadále do budoucna jezdit dostihy, nebo si udělat licenci a začít trénovat?
Určitě jezdit a udělám pro to všechno! Já ještě moc nedokázala, to hlavně koně, proto se vynasnažím se rozjezdit a někam to dotáhnout. Tak, aby se neříkalo, že se jen vozím.

Přemýšlela jsi, že bys chtěla pracovat u koní v zahraničí? Popřípadě kde?
Vloni mi hodně k srdci přirostla Itálie, takže bych to určitě ráda zkusila u Raffaela Romana. Jinak by jasná volba byla Francie. Akorát mluvím jen anglicky, takže by to pro dlouhodobější práci chtělo absolvovat nějaké lekce jazyka. To všechno uvidím časem.

Jaké jsou tvé další záliby?
Moc ráda maluji a chodím na Les Mills lekce (skupinové fitness lekce se zábavnou choreografií na hudbu), pak taky plavat a do sauny. Zvláštní vztah mám také k běhu, už brzy bych měla zvládnout svůj první půlmaraton.

Další díl v pátek 27. ledna 2023