Koňská štafeta: Na trati je letošní šampion Jan Odložil

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou osobnosti dostihového světa. Mají za úkol odpovědět na čtyři otázky a vybrat si kolegu, kterého se zeptají na co budou chtít.

V minulé etapě odpovídal Jaroslav Myška, který teď své otázky posílá žokeji JANU ODLOŽILOVI.

„Vybral jsem si Honzu, protože to je šikovný kluk – jak ohledně koňařiny, tak i v soukromém životě. Snaží se, maká na sobě. Je to vidět na jeho výsledcích, na jeho jezdeckém umu. A když dostane ty správné koně, ke kterým se v poslední době i dostal, tak je vidět, že dospívá v dobrého žokeje. Je to kluk, který když dostane šanci, neustále se posouvá dál. Tak tady jsou čtyři otázky pro letošního šampiona.“

Jak ovlivnil tvoje jezdecké začátky tvůj otec, trenér Pavel Odložil? A co ti to dalo do této doby?
Můj táta do mě vložil spoustu úsilí a času, od mala mě učil jezdit na koních. Dal mi pořádnou jezdeckou školu, za kterou jsem mu vděčný a dodnes z toho čerpám. Dříve jezdil military, tedy všestrannost. Snažili jsme se jezdit na všechny závody, jak u nás, tak i v zahraničí, takže to mě hodně posunulo. Teď společně připravujeme naše koně doma. Táta se mnou rozebírá dostihy a stále je mi oporou a stále si máme co říct.

Na jaké evropské, světové překážkové závodiště by ses rád podíval a chtěl bys tam jezdit? Samozřejmě dobrý žokej chce jezdit všude, ale máš takové nějaké vysněné závodiště?
Právě proto, že jsem od dětství jezdil military, tak tíhnu ke crosům. Spoustu pěkných závodišť je ve Francii, osobně by mě tam asi lákalo Pau. A samozřejmě bych se taky rád podíval do Cheltenhamu. Prostě mě táhnou crossové závodiště.

Máš nápad, jak pozitivně propagovat dostihový sport v České republice?
Zajímavá otázka. Je to těžké to nějak propagovat, protože Česko je fotbalový a hokejový národ, takže sehnat sponzory na dostihy a dělat reklamy není jednoduché. Stejně jako učit děti. Paní Bartošová rozjela Pony ligu, to je super věc. Nebo prostě vymyslet něco jak přitáhnout mladé děti ke koním, učit je dál a dostihy rozvíjet.

S kterou ženskou celebritou – herečkou, zpěvačkou, sportovkyní apod. bys chtěl jít na přátelskou večeři?
Čas na přátelskou večeři bych si určitě našel pro Julii Roberts. Tak doufám, že mi to zařídíš 😊

Další díl v pondělí 5. prosince