Koňská štafeta: Na trati je Roman Páleník, nadšený koňák, majitel i sázkař

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou osobnosti dostihového světa. Mají za úkol odpovědět na otázky a vybrat si kolegu, kterého se zeptají na co budou chtít.

Máme tady změnu profese. Žokej Milan Zatloukal vybral nepřehlédnutelnou postavu každého závodiště. Koho vidíte na všech drahách a je ho všude plno? „Je to kamarád a je vidět a slyšet všude,“ směje se Milan Zatloukal a po chvíli i my, když vytáčíme číslo…koho asi? Voláme ROMANA PÁLENÍKA, alias Kačabu.

Jak ses dostal ke koním?
Jé… to je vážně dávno…byl to rok 1982, 83. Přes kamaráda jsem se dostal na závodiště do Lysé nad Labem, kde jsem si pořídil svého prvního koně.

Stále vlastníš nějakého koně? Jaké jsou tvoje majitelské cíle?
Aby běhal a byl zdravý. Momentálně mám jednoho u trenérky Hany Kabelkové. Valach se jmenuje Furtfit. Myslím si, že je to poslední kůň z Francie, kterého přivezl do Čech Christian Richner. Ambice mám takové, ať není nikdy poslední, ať se mi dobře běhá, hlavně, ať je zdravý.
Velké ambice nemám. Zanedlouho mu budou čtyři roky, je to ještě hříbě, tak uvidíme, co z něj bude. A když se mu něco stane, tak si pořídím jiného. Znáte to, člověk nikdy neví.

Jaký jsi sázkař? Kolik jsi nejvíce vyhrál a chodíš z Chuchle v plusu, nebo minusu?
Dal jsem Talenta při Velké na vítěze za 1500 v kurzu 30:1. Hodilo to asi 80 tisíc. Loni jsem hrál Sacamira. Je to víceméně nula od nuly. Co jsem někde prohrál, to si zase někde vyhraju, a naopak. Za totality jsem udělal na Lykeionovi asi 125 tisíc korun. Od té doby jsem překousl doutník, a řekl jsem si, že se budu sázkami jen bavit. maximálně budu hrát svého koně max za 1500. Vsadím, co se mi líbí a nevydělávám.

Točí se kolem tebe krásné ženy. Je na obzoru nějaké koťátko? 😊
Ano 😊 Třeba dvě 😊