Koňská štafeta: Odpovídá manažer stáje Lokotrans Michal Lisek

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou osobnosti dostihového světa. Mají za úkol odpovědět na čtyři otázky a vybrat si kolegu, kterého se zeptají na co budou chtít.

Odpovídá MICHAL LISEK, manažer dostihové stáje Lokotrans. Otázky mu položil trenér Luboš Urbánek, důvodem ovšem není loajalita ke stájovým barvám.

„Vybral jsem si ho, protože to je nejlepší vodič, jakého jsem kdy měl. Vodil mi koně v Pardubicích, konkrétně Colta v rámci mítinku 8. října 1995,“ s úsměvem vzpomíná na konkrétní den trenér letošního vítěze Velké pardubické Mr Spexe. Kdo ví, co se tenkrát odehrálo?

Vím, že máš rád Anglii. Který mítink – Velká národní v Aintree nebo Gold Cup v Cheltenhamu se ti líbí víc? A proč?
Oba mítinky jsou fascinující, ale preferuji Gold Cup. Tedy nejen Gold Cup, ale celý čtyřdenní mítink. Proč? Protože se tam schází nejlepší steepleři a proutěnkáři z Irska a Anglie. Přece jen Velká národní je handicap, vyhrát může kdokoliv.

Jak vidíš budoucnost dostihového sportu v České republice?
Pokud se nezmění přístup dosavadního vedení, vidím to velmi špatně. To je ale na rozsáhlejší diskuzi.

Jakého úspěchu v pozici trenéra si vážíš nejvíc, jak v rovinách, tak na překážkách?
Lord Silvano – VJC, Kamélie – Grande Steeple-chase D’Europa. Tohle jsou pravděpodobně ty nejvýznamnější, ale stejně tak si vážím i momentů, které vítězství vůbec nepřinesly. Například vítězství Harveyho v Lysé nad Labem v V. kategorii.

Je o tobě známo, že máš kladný vztah k jídlu. Co máš nejraději a kolik toho sníš? 😊
Nejoblíbenější jsou vepřové řízky a sním jich opravdu moc. Ale jsem pouhý konzument, vaření nesnáším.

Náš dodatek:

Přestože Michal Lisek podle své odpovědi nesnáší vaření, požádali jsme ho o nějaký recept na jeho oblíbený pokrm – když má rád to jídlo. Jeho odpověď je opravdu jedinečná: „Můj jediný recept na dobré jídlo je … mít skvělou ženu!“ K tomu není co dodat.

Další díl ve čtvrtek 29. prosince 2022