Koňská štafeta: Slovo má létající Holanďan Patrick Boekhout

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou osobnosti dostihového světa. Mají za úkol odpovědět na čtyři otázky a vybrat si kolegu, kterého se zeptají na co budou chtít.

„Létající Holanďan“ PATRICK BOEKHOUT, který svou přezdívku získal, když ho při prvním startu hned dvakrát vysadil ze sedla Theophilos, odpovídá na otázky Jakubu Spáčilovi. „Rozhodl jsem se pro něj, protože je to můj kamarád, který si umí ze všeho udělat legraci a nezkazí žádnou srandu,“ vysvětluje Jakub. Patrick, který vyměnil dostihové koně za koně pod kapotou, byl ve svých odpovědích ale spíše vážnější a taky upřímný…

Proč ses rozhodl pro dostihy?
Rozhodl jsem se pro dostihy, když jsem jako malý kluk jezdil na Velkou pardubickou a stál u plotu a říkal si, že tohle chci jednou dělat.

Jaký je tvůj nejhezčí zážitek z dostihů?
Nejhezčí zážitek mám asi z Francie z Fontainebleau, když jsem dojel na druhém místě s Mistrem Westminsterem.

Co tě vedlo k odchodu od koní a od dostihů?
Chtěl jsem si od dostihů na chvilku odpočinout, tak jsem odjel na Floridu. Tam jsem to trochu přehnal se špatnou stravou a váha razantně vyskočila. Kdybych mohl vrátit čas a změnit něco ve své kariéře, tak by to byla lepší životospráva. Žádný pivo.

Co považuješ za svůj největší životní úspěch nebo naopak zklamání? A k jakému průšvihu se teď přiznáš?
Úspěch pro mě asi byl, že jsem jezdil v Itálii. A zklamání? Že jsem měl jet Theophila ve Velké pardubické a nakonec neodstartoval. Asi to tak ale mělo být. A průšvihů bylo několik, těžko teď vybrat jen jeden.

Další díl v sobotu 10. prosince.