Koňská štafeta: Štafetový kolík přebírá Josef Bartoš

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou osobnosti dostihového světa. Mají za úkol odpovědět na čtyři otázky a vybrat si kolegu, kterého se zeptají na co budou chtít.

Patríck Boekhout své otázky posílá JOSEFU BARTOŠOVI, mimo jiné trojnásobnému vítězi Velké pardubické a čtyřnásobnému vítězi Gran premio Merano. „Hodně jsme toho spolu zažili“, vysvětluje svou volbu Patrick.

Co tě nejvíc motivuje v dostihovém sportu?
Motivují mě především vítězství a ježdění těch nejlepších koní ve velkých dostizích. Prošel jsem od začátku kariéry dlouhou cestu, než jsem se mohl posadit na ty nejlepší, takže si toho teď vážím a snažím se podávat spolehlivé výkony, abych měl pořád možnost takové koně jezdit. Prostě udělat radost majiteli s trenérem, abychom byli všichni happy. Mám rád týmový úspěch celé stáje, to mě motivuje k tomu, abych makal a potil. Rád to se všemi prožívám společně.

Co bereš za největší dostihový úspěch?
Můj největší úspěch jsou čtyři vítězství s L’estranem v Gran premiu. On je největší koňská osobnost v mé kariéře.

Co bys změnil v dostihovém sportu?
Budu mluvit jen o České republice. Tady bych chtěl, kdyby se dotáhlo financování dostihů prostřednictvím sázek. Je potřeba zvýšit dotace dostihů, aby se pokryly náklady majitelů, kteří financují veškerý provoz dostihů a tréninku u nás. Dnešní doba je drahá a je třeba zvýšit výdělky všech lidí, kteří ve stájích pracují. Čeští nejlepší koňáci nám utíkají za lepším výdělkem do zahraničí, a tak kvůli tomu potom náš český turf strádá.

Jak trávíš volný čas?
Ve volném čase chci být především s rodinou. Jinak jsem pro kteroukoliv sportovní aktivitu. Rád sleduji se synem fotbal, chodím občas na zápasy AC Sparty Praha, dívám se s manželkou a dětmi na filmy a dám si u toho dobré víno.

Další díl v úterý 13. prosince