Koňská štafeta: Štafetový kolík pro Jakuba Spáčila

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou osobnosti dostihového světa. Mají za úkol odpovědět na čtyři otázky a vybrat si kolegu, kterého se zeptají na co budou chtít.

„Nominuju svého nejlepšího kamaráda, který dřív jezdil jak rovinové, tak překážkové dostihy a který mi stále pomáhá doma s přípravou koní. Je to JAKUB SPÁČIL,“ vysvětluje minulý respondent Jan Odložil.

V uplynulé sezoně jsi dělal pomocného startéra. Tak co všechno ta práce obnáší? A jak je pro tebe náročná? A chtěl bys někdy startovat Velkou pardubickou?
Dá se říct, že funguji jako dálkový ovladač startéra, aby kluci, co jezdí, věděli jestli byl platný start nebo se musí vrátit. Ale Petru Hochmanovi se funkce startéra daří, takže můžu s klidem říct, že mě skoro ani nepotřebuje. Já bych startér být nechtěl, takže ani Velká pro mě nemá žádnou motivační hodnotu.

Neláká tě znovu začít jezdit dostihy? Zavrhnul jsi to úplně, nebo nad tím ještě přemýšlíš?
Jak se říká „Nikdy neříkej nikdy“, takže ani já to nepovím. Boty na hřebíčku nevisí, ale už jsou dost zaprášené a jelikož bych teď nezapnul rajtky, tak se asi budu spíš držet nohama na zemi. Z tribuny a z gauče u televize by se to ale jezdilo hned.

Na které období vzpomínáš nejraději, jak dostihové i pracovní? Které období bylo pro tebe nejlepší?
Tak co se týká toho období, tak to asi byly právě ty začátky a to, když se dařilo nejvíc. Velice rád vzpomínám na Světlou horu, přece jen jsem tam strávil nějaké ty roky. Pak asi první vítězství, to se nezapomíná. Když shrnu celý ten čas, co jsem jezdil dostihy, tak ve mně zanechal krásné vzpomínky a taky spoustu přátel. No a samozřejmě nesmím opomenout na chvíle strávené s Honzou Odložilem, protože na ty se opravdu zapomenout nedá 😀

No a aby ta čtvrtá otázka byla nedostihová, tak kdybys byl jeden den holkou, co by byla první věc, kterou bys udělal nebo si vyzkoušel? 😀
První co bych udělal? Asi bych ti uvařil a umyl nádobí. Anebo bys taky mohl poznat co je to sakra na***ná ženská! 😁

Další díl ve středu 7. prosince