Koňská štafeta: Štafetový kolík zůstává ve Vápenném Podole, odpovídá Hana Kabelková

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o “zimní” seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou osobnosti dostihového světa. Mají za úkol odpovědět na čtyři otázky a vybrat si kolegu, kterého se zeptají na co budou chtít.

Žokej Martin Liška poslal štafetový kolík jen „přes dvůr“. Pro své dotazy si vybral trenérku, která připravuje celou řadu výborných koní včetně vítěze Velké pardubické. Ano, míříme do tréninkového střediska ve Vápenném Podole za HANOU KABELKOVOU.

Co nejvíc schází turfu v České republice?
V mých očích především dvě vzájemně související věci. Prvně jednoznačně peníze. Potom profesionální vedení, které zajistí zviditelnění dostihového sportu, zajistí jeho větší povědomí ve společnosti, přivede sponzory, marketingové partnery a obecně zvětší zájem o dostihy, které přeci mají tak významnou tradici v českých zemích. K tomu by mohl pomoci například „marketingový agent“, specialista, který by turf prezentoval a získal za to prostředky k rozvoji dostihového sportu v ČR.

Co považuješ za nejdůležitější vlastnost dostihového koně?
Bojovnost a poctivost na dráze. Chuť být profíkem.

Na koho nejraději vzpomínáš v trenérské praxi?
Charccari. Ten přesně odpovídá výše napsanému. Trezor byl také skvělý, ale vzpomínky na jeho karieru jsou hořkosladké.

Co říkáš na současný stav hřebčína Napajedla?
Napajedla = hrůza. Tradice, krásná architektura a v poslední době výborné výsledky na dráze. Nevím, jaký hřebčín by je mohl nahradit. Velká rána pro české dostihy a zejména chov.

Další díl v neděli 5. února 2023