Koňská štafeta: Startuje Jiřina Andrésová

Připravili jsme pro vás KOŇSKOU ŠTAFETU. Štafetový kolík ale bude jen symbolický. Půjde o „zimní“ seriál minirozhovorů, které mezi sebou povedou osobnosti dostihového světa. Mají za úkol odpovědět na čtyři otázky a vybrat si kolegu, kterého se zeptají na co budou chtít. Prvního dotazovaného jsme vyzpovídali my, v dalších etapách už budeme jen zprostředkovateli.

Kdo odpovídá a ptá se jako první? Na mobilu místo vyzváněcího tónu volající slyší We are the Champions od skupiny Queen. A zaslouženě. Štafetu startujte letošní královna rovinových jezdců JIŘINA ANDRÉSOVÁ

Na co použijete výhru v šampionátu?
Kdybych je dostala teď hned, určitě by šly na nové auto, protože jsem měla nedávno autonehodu a z dostihů jsem přijela odtahovkou. Protože je ještě nemám, nevím, na co je použiju. Chystám se s rodinou na Madeiru, ale na to už peníze našetřené mám.

V sezoně jste viděla a jezdila slušnou řádku koní. Na kterého si tajně myslíte?
Tajně si na žádného nemyslím, ale kdyby se mi naskytla příležitost jet dobrého koně v dobrém dostihu, tak bych se jí určitě chopila. A chtěla bych se jí chopit dobře, abych nezklamala.

S manželem Dušanem už máte oba titul rovinového šampiona. Sáhne po něm i některé z vašich dětí?
Syn určitě ne, ten jde úplně jinou cestou, ale dcera ke koním tíhne a samozřejmě, že k těm dostihovým. Takže kdoví, třeba se jí někdy něco takového povede.

Co byste se opravdu hodně chtěla naučit?
Tak tohle je přesně otázka pro mě! Já chci totiž umět úplně všechno! Kdybych měla víc času, přihlásila bych se do všech možných kurzů. Učila bych se jazyky, tancování. Mě láká všechno, co ještě neumím. Kdyby za mnou někdo přišel a řekl, hele, pojď, přihlásíme se na latinsko-americké tance, tak já bych řekla, jasně, jdem do toho! Jsem přesně ten typ, který se k tomuhle nechá strhnout. Ráda se učím nové věci, takže bych se toho chtěla naučit spoustu.

Další díl v pondělí 21. listopadu