Ledovou plochu na dostihovém závodišti navštívilo dvanáct tisíc bruslařů

29. února 2024

Veřejné bruslení se na pardubickém dostihovém závodišti stalo oblíbenou aktivitou. Zimní sportovní park navštívilo téměř dvanáct tisíc bruslařů všech věkových kategorií, žáci mateřských a základních škol mohli díky podpoře partnera SEV.EN Česká energie kluziště využívat zdarma.

Provoz ledové plochy umístěné za paddockem byl zahájen ve druhé polovině měsíce prosince. Nejnavštěvovanější dny byly v rámci zimních prázdnin, i když samotným vánočním svátkům počasí nepřálo. Rekordním dnem byl 30. prosinec, kdy brusle nazulo na 900 bruslařů. A zatímco v lednu se bruslilo téměř každý den, v únoru to bylo komplikovanější. Nezvykle teplé a deštivé počasí ovlivňovalo kvalitu ledu a provoz kluziště musel být kvůli tomu několikrát omezen.

„Veřejné bruslení se na závodiště vrátilo po roční přestávce a těší nás, že si znovu našlo své příznivce. Někdy nám provoz komplikovalo počasí, ale náš tým na údržbě ledové plochy pracoval naplno a dokázal i přes nepříznivé meteorologické podmínky bruslařům připravit kvalitní zázemí. Tímto mu děkuji, stejně jako zdravotníkům a dalším lidem, kteří nám pomáhali. V neposlední řadě poděkování patří partnerovi letošní bruslařské sezóny společnosti SEV.EN Česká energie, která se tímto rozhodla podpořit sportovní aktivity dětí,“ říká ředitel Dostihového spolku a.s. Jaroslav Müller.

S posledním únorovým dnem letošní bruslařská sezóna končí a na závodiště se pomalu začíná vracet dostihový provoz. První mítink se uskuteční už v polovině měsíce dubna.