Letní závody všestrannosti mají své první vítěze, další budou v neděli

První letošní závody jezdecké všestrannosti konané na Pardubickém závodišti vyvolaly velký zájem mezi tuzemskými i zahraničními jezdci. V Pardubicích se startuje v celkem deseti různých soutěžích, některé mají už své vítěze. Ostatní jezdci se o nejlepší umístění utkají ještě v neděli, kdy jsou na programu další crossy v dráze Velké pardubické. Patří mezi ně i vrcholná soutěž červencových závodů Zlatá podkova – Cena města Pardubice.

Soutěž nadějí – Cena Jezdectví
V soutěži mladých koní zvítězila Gabriela Adamcová (JK Podorlicko Letohrad) se čtyřletým koněm Ariana Devries. S nejlepší drezurou a jednou chybou na parkuru vedla průběžné pořadí a prvenství uhájila i v crossu díky jednomu z nejrychlejších časů. Stříbro má Miroslav Trunda, který si druhou příčku držel také od začátku do konce. S Vecola Rufa reprezentují Eventing Team. Bronz patří Pavlu Verešovi (TJ Jezdecký spolek při SŠ gastronomie a Farmářství) s koněm Katalonia. Jen o dvě desetiny bodu za ním čtvrté místo obsadila Kristýna Krakovská (Military Centrum Dvoreček, o.s.) s Complication a páté místo znovu bere účastník olympiády v Tokiu Miroslav Trunda, tentokrát s koněm Mellevue Van Rechteren.

ZK – Cena Alavis
Po prvních dvou disciplínách s náskokem jednoho a půl bodu vedl další účastník posledních letních olympijský her Miloslav Příhoda s Invictus de Verdoso, ale penalizace v crossu jej posunuly až na 20. místo. Ještě větší smůlu měla Markéta Hakenová, která s Element 1 nedokončila cross a vypadla z druhé příčky průběžného pořadí. Vítězství tak vybojovala Barbora Vosátková (Stillus Equestr Czech Team) s Leroi před druhou Martinou Rechnerovou s Conthargos-S (Seidenglanz Parkur Team) a třetí Barborou Hejnovou s Lee Diamond 1 (JS Vrchovany-Obrok, z.s.). Čtvrtá skončila Aneta Soušková s Cecilkou (Stáj Uhříčice) a pátá Lenka Konstantinová s Prince´s Blade (Stáj Tomáš Kocián Neratov). V této soutěži se na pardubickou dostihovou dráhu vrátili také bývalí dostihoví koně, ovšem pro ně ve zcela nové disciplíně. Cayras Star i Stigris v dostizích naposledy startovali v říjnu loňského roku, dnes se oba umístili ve druhé desítce startovního pole.

Hobby ZK – Cena Premin
Průběžné prvenství od prvního dne soutěží udržel Adam Trávníček s Katy 2, kteří reprezentují Jezdecký klub Jeřice z.s. Předvedli nejlepší drezuru a čistý parkur a bodový náskok jim stačil na vítězství i přes drobnou penalizaci za čas na crossové trati. Druhá je Aneta Soušková (Stáj Uhřičice) s Florida-Luk, třetí Marika Veselá (Jezdecká stáj Dolní Jelení) se Sam 1037, čtvrtá Barbora Šušková (JK Ždírec, o.s.) s Colado H a pátá Barbora Michalová (Spolek Stáje u Lucky) s Tobrok 1.

PONY ZL – Memoriál Martina Šabaty
Díky velmi povedené drezurní zkoušce v soutěži zvítězila Julie Myšková reprezentující Jezdecký klub Isabel,  z.s. S Elodií totiž nasbíraly drobné penalizace na parkuru i v crossu, přesto s náskokem jednoho bodu zvítězily před Kateřinou Novotnou (Jezdecký klub Flamenco Sloupno) s Flora 15 a třetí Dominikou Zelenou (JPS Vanice) se Stázkou 1. Čtvrtá a pátá byla Lenka Kalcovská (Equistrians Club) s Esme 4, resp. Ketty 6.

Pony L – Cena Pardubického závodiště
V této soutěži se na startovní listině objevila pouze dvě jména. Alice Janečková a Kristýna Přikrylová tak sbíraly body především do kvalifikací. Lépe si vedla Kristýna s Bon Bonem, když s odstupem 3 bodů porazila Alici s Tripem 2.


Oblastní mistrovství Východočeské oblasti
V rámci soutěží bylo vyhodnoceno také Oblastní mistrovství Východočeské oblasti ČJF v kategorii PONY ZL. První tři místa kopírovala výsledkovou listinu soutěže PONY ZL – Memoriál Martina Šabaty, když se na prvních třech místech umístila děvčata Julie Myšková, Kateřina Novotná a Dominika Zelená. Čtvrté místo v oblastním mistrovství vybojovala Pola Novotná (JK Hřebčín Suchá, z.s.) s Bella 7 před sourozenci Vítkovými reprezentujícími Jezdecký oddíl Puchlovice – pátou Natálií se Silver Sheeba a šestým Pavlem s Kiltiernan Dunn.

Program neděle 17. července
V neděli 17. července závody pokračují terénní zkouškou pro soutěže vyšší obtížnosti. Bude se rozhodovat o vítězi ve Zlaté, Stříbrné, Bronzové i Křišťálové podkově a soutěži stupně ZL. Vyhodnoceno bude také Oblastní mistrovství Východočeské oblasti ČJF v dalších kategoriích. Celodenní program začíná v 8:30 hod.