Lodgian Whistle je zpět – po generálce chce bodovat i v Poplerovi

Mezi přihlášenými do Poplerova memoriálu skupiny Profireal Group figuruje jméno devítiletého ryzáka Lodgian Whistla. Když při posledním pardubickém mítinku ovládl generálku na memoriál vítěze Velké pardubické kpt. Rudolfa Poplera, byla to velká radost celého realizačního týmu.

Svěřenec trenéra Josefa Váni se vracel po roce na dostihovou dráhu po zdravotních problémech. Vítězství ve čtyřkovém sprintu bylo pro realizační tým také oslavou toho, že se podařilo vrátit českého odchovance z Valů u Přelouče do života. „Daleko důležitější než vítězství je, že vůbec žije. Po jeho loňském zranění v Meranu to s ním vůbec nevypadalo dobře. Děkuju paní Váňové, která si prosadila, že ho budeme léčit, ačkoli veterináři mi radili něco jiného,“ řekl po ryzákově úspěšném comebacku Váňa.

Dostat valacha zpět do jeho bývalé formy bylo těžké. Ještě těžší ale bylo přesvědčit ho, aby žil. „Dlouho jsme o něj bojovali, valach nechtěl žít a je zásluhou mé ženy, že jsme vyhráli nejen tenhle dostih, ale hlavně závod o jeho život,“ vysekl poklonu své ženě Váňa.

Startovní listiny budou zveřejněny v pátek 30. září, tak uvidíme, zda se Lodgian Whistle skutečně na start postaví. Po návratu a úspěšné generálce mu přejeme úspěch i v samotném dostihu.

Poplerův memoriál skupiny Profireal Group je součástí programu mítinku se 132. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. V neděli 9. října odstartuje v 15:00 hod., hodinu před startem samotného vrcholu dne.

foto: Petr Šimerda