Dostihový spolek » Novinky » Město Pardubice rozvíjí partnerské vztahy s italským Meranem, top tématem jsou dostihy
Město Pardubice v současné době udržuje partnerské vztahy s několika evropskými městy. S některými východočeskou metropoli spojují dlouhé a bohaté tradice a s řadou těchto měst i tématika chovu koní a dostihů. Takovým městem je severoitalské Merano. Závodiště bylo v tomto historickém lázeňském městě v regionu Bolzano založeno v roce 1932. Pod kulisami Alp se na podzim běhá prestižní dostih Gran Premio Merano a i tady se lze kvalifikovat do Velké pardubické. Město Pardubice smlouvu o spolupráci s meranskou radnici podepsalo nadvakrát – v roce 2000 v italské a o rok později v české verzi.
S cílem prohloubit pardubicko-meranskou spolupráci odjela na začátku června do italské provincie delegace představitelů města Pardubice v čele s primátorem Janem Nadrchalem a zástupců Dostihového spolku a.s. O možnostech partnerství jednali se starostou města Merana Dariem Dal Medico.
Stěžejním tématem byly dostihy a rozvoj obou závodišť. Jména jako Josef Bartoš nebo Josef Váňa italským partnerům rozhodně nebyla neznámá, vždyť čeští trenéři a jezdci sbírají na tamním závodišti jeden úspěch za druhým.
Potvrdil to také vítěz Velké pardubické z roku 2017 Jan Kratochvíl, který při posledním mítinku na meranském závodišti zvítězil ve všech čtyřech vypsaných překážkových dostizích – dvakrát pro trenéra Josefa Váňu st., jednou pro Josefa Váňu ml. a počtvrté pro italského trenéra Raffaela Romana.
„Pardubické závodiště má s tím meranským dlouhodobě velmi dobré vztahy, spolupráce je na vysoké úrovni. Je to i díky propojení přes mezinárodní seriál Crystal Cup. Starostu Merana jsme velmi rádi pozvali do Pardubic a věříme, že se při Velké pardubické potkáme u nás na závodišti,“ řekl ředitel Dostihového spolku Jaroslav Müller.
Při návštěvě meranského hipodromu došlo i na předávání praktických zkušeností. Při prohlídce dostihové dráhy se hovořilo nejen o údržbě, ale také například o výběru vhodných dřevin do živých plotů nebo o systému zavlažování dráhy.
Láska 💙❤️
Vítězný PACESETTER reprezentující modro-červené barvy Dostihové stáje Rapid - letošního nováčka v dostihovém provozu 👍
foto: Jan Němec
PRÁVĚ DNES
Psal se 5. listopad roku 1874, když se před improvizovanými tribunami nedaleko lesíku Cvrčkova sešlo 14 koní. O půl druhé odpoledne odstartoval první ročník Velké pardubické. Cílem dostihu o 8 tisíc zlatých vítězně proběhl francouzský hřebec Fantome s anglickým žokejem Georgem Sayersem v sedle.
Velká pardubická svou historii píše už 150 let. Přerušily ji jen války a politické události (a jednou také počasí). Dala světu více než 100 vítězných koní a jednaosmdesát vítězných žokejů. A napsala celou řadu příběhů...
Tak si přejme ještě mnoho dalších úspěšných ročníků!
O historii Velké pardubické si můžete přečíst 👇
https://zavodistepardubice.cz/historie/
Debutanti na tabuli 🏅
V rámci Závěrečného dostihového dne se představilo hned několik debutantů. Nejlépe si samozřejmě vedla Simeona, která svůj první životní start hned proměnila ve vítězství. Na tabuli se ale dostali ještě další dva nováčci.
🐴 HATIK ROSETGRI v proutkách pro tříleté dokončil na čtvrtém místě. Hnědák běžel s Terezou Podráskou v červeno-bílých barvách stáje www.trdelnik.com-Luka a připravuje ho trenér Josef Váňa.
(foto Hana Vytopilová)
🐴 FANFAN LA TULIP v rovině pro tříleté na 2800 metrů doběhl pod žokejem Martinem Laubem pátý. Tmavého hnědáka připravuje trenérka Jana Manová a reprezentuje stáj SV Vondra s.r.o.
(foto Jan Němec)
Přejeme další úspěšné starty a držíme palce do dalších sezón 🙂
#dostihypce #velkapardubicka #zavodistepardubice #Pardubickezavodiste