Mistr Josef Váňa pokřtil triko s vlastním vzkazem

27. května 2024

České země daly světu celou řadu osobností, které se staly mistry svého oboru. Nemluví se jen o světě vědy či kultury, ale také sportu. Spolek „Čeští mistři“ ve spolupráci s výrobcem triček s unikátní technologií CityZen se rozhodl právě tyto výjimečné lidi vyzdvihnout docela netradiční formou – originálními potisky. Výtěžek z prodeje těchto triček putuje na charitativní účely.

Vedle velikánů jako například hudební skladatel Bedřich Smetana, první aviatik Jan Kašpar nebo třeba vynálezce lodního šroubu Josef Ressel byl českým mistrem zvolen i JOSEF VÁŇA. Legenda dostihového sportu na spolupráci kývla a od slov velmi rychle došlo i k činům. Výtěžek z prodeje triček, které kromě fotografie Josefa Váni zdobí i jeho autogram a slogan, že „Nejtěžší závod je život sám“, půjde na podporu hiporehabilitace – konkrétně částečně na péči o hiporehabilitační koně ve středisku Apolenka a také přímo klientům, kteří takovou péči potřebují a ocitli se v tíživé rodinné finanční situaci.

Tričko Josef Váňa oficiálně pokřtil a představil v rámci dostihového mítinku s I. kvalifikací na 134. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. „Co popřát tričku? Aby se dobře prodávalo a na podporu hiporehabilitace šlo co nejvíc peněz,“ řekl Josef Váňa.

Speciální kolekci triček „Čeští mistři“ je možné zakoupit nejen při kvalifikacích na Velkou pardubickou přímo na Pardubickém závodišti, ale také v e-shopu firmy CityZen.