Mistrovství České republiky v mountain trailu mělo i zahraniční účast

Ve dnech 9. a 10. září se na Pardubickém závodišti odehrálo nezapomenutelné Mistrovství České republiky v Mountain Trailu 2023, které bylo součástí jubilejní události Koně v akci 2023. Jde o speciální jezdecké odvětví blízké přírodě, jehož cílem je najít cestu důvěry, odvahy a vzájemného porozumění mezi člověkem a koněm.

Mistrovství ČR se zúčastnilo 52 soutěžních dvojic z České republiky, a dokonce i Německa, s 26 koňmi různých plemen a prokázalo, že mountain trail je sport spojující vášeň a dovednost. Celkem 165 startů rozdělených do 11 soutěžních kategorií oživilo prostředí závodiště u vozatajské vody a příjemně nás překvapilo množství diváků. Do areálu bylo přivezeno na 34 překážek ze spřátelených parků Čech i Moravy, včetně pohyblivého lanového mostu nebo kolotoče umístěného ve vodní překážce.

Mountain trail, který oslovuje jezdce westernové i anglické, je sportem pro všechny věkové kategorie. Nejmladší účastník této události byla úžasná 11letá Anna Vodičková ze stáje JK Equiteam Doloplazy, která nejenže získala srdce publika, ale také si odnesla vítězství v kategorii mladých jezdců. O umístění bojovaly také Helena Sarauerová s poníkem Rýžovníkem (Ecola Equestrian) a Karolína Pětivlasová s koněm Dak (Jezdecká škola mládeže Moravský Krumlov), slečny tak vybojovaly tituly prvního a druhého vicemistra ČR v kategorii mládež sedlo.

Další významné tituly získali účastníci v různých kategoriích:

Mountain Trail ruka: Mistryní se stala Kateřina Šufnerová s poníkem Jitra (Ranč Kramlov), 1. vicemistryní se stala Lucie Jerhotová s klisnou Chance (Ecola Equestrian), druhou vicemistryní pak Nikola Smočková s poničkou Xenií (Pink Team). 

Mládež ruka: mistryně Adéla Procházková s poničkou Xenií, druhou vicemistryní se stala Anna Meleková také s Xenií (obě z Pink Teamu) a titul druhého vicemistra ČR získala Anna Vodičková s poničkou Eri Annie (JK Equiteam Doloplazy).

Mountain Trail sedlo: mistryně Petra Šotkovská Jane‘s Yogi Jess (Siderit Team), 1. vicemistryně Monika Myšáková a Grim (Pink Team), druhá vicemistryně Petra Šotkovská a Siderit Sparkle Cody (Siderit Team).

Working Race sedlo: Mistryně Lucie Jerhotová a Rýžovník (Ecola Equestrian), 1. vicemistr Miloš Vyhlídal a Poco Hanky Jac, 2. vicemistryně Vendula Čermáková a Poco Hanky Jac (oba QH Ranch Rybárna).

Speciální soutěže:

Working Race Junior: Mistryně Karolína Pětivlasová s koněm Indy My Heart (JŠM Moravský Krumlov), 1. vicemistryně Karolína Holá s koněm Jane‘s Yogi Jess (Siderit Team), 2. vicemistryně Zuzana Teplá s koněm Pure Beauty Power (JŠM Moravský Krumlov).

Tandem: Mistryně Lucie Jerhotová s poníkem Rýžovníkem a klisnou Chance (Ecola Equestrian). 1. Vicemistryně Michaela Habereder s koněm Camiro Zedahn a Avyjay Moonshine RR (X-Trail Scheckenhausen, Německo).

Working Race – ruka: Mistryně Kateřina Šufnerová s poníkem Jitrou (Ranč Kramlov), 1. vicemistryně Michaela Habereder s koněm Avyjay Moonshine RR (X-Trail Scheckenhausen, Německo), 2. vicemistryně Lucie Jerhotová a Chance (Ecola Equestrian).

Bridless: Mistryně Lucie Jerhotová a Rýžovník (Ecola Equestrian), 1. vicemistryně Petra Šotkovská a Jane’s Yogi Jess (Siderit Team), 2. vicemistryně Monika Myšáková a Grim (Pink Team).

Pony do 120 cm: Mistryně Adéla Procházková a Xenie (Pink Team), 1. vicemistryně Kateřina Šufnerová a Jitra (Ranč Kramlov), 2. vicemistryně Denisa Navrátilová a Daisy v. America (Ponypro).

Mistrovství České republiky v Mountain Trailu 2023 přineslo do Pardubického závodiště nejen soutěžní vzrušení, ale také ukázalo, že koně a jejich jezdci mají pevné místo v srdcích fanoušků. Gratulujeme všem vítězům a těšíme se na příští ročník.

zdroj: Czech Mountain Trail, z.s.