Na pardubickém dostihovém závodišti se znovu bruslí

Na Pardubické závodiště se vrací veřejné bruslení. V domově Velké pardubické po roční odmlce znovu vyrostla ledová plocha, kterou bude moci využívat široká veřejnost. Partnerem Zimního sportovního parku a aktuální sezóny je společnost SEV.EN Česká energie.

Ledová plocha odpovídající hokejovému hřišti je postavena v prostoru za paddockem v sousedství stájí. Veřejnosti by měla být k dispozici od příštího týdne, konkrétně od 18. prosince. Pokud aktuální meteorologické podmínky dovolí, bude pondělní odpoledne generálkou před ostrým provozem ledové plochy. Ta by měla být v plném běhu od úterý 19. prosince 2023. Zájemcům o veřejné bruslení provozovatel doporučuje sledovat webové stránky či sociální sítě závodiště, kde budou uveřejňovány aktuální informace o provozu SEV.EN Zimního sportovního parku.

Časový harmonogram

V celodenním časovém harmonogramu jsou vždy vyhrazeny hodinové bloky pro veřejné bruslení, rodiny s dětmi, školy a školky a také pro pronájem „hobby“. Například o vánočních prázdninách by se mělo bruslit od půl osmé ráno až do půl desáté večer. Přesný harmonogram je uveřejněn na webu SEV.EN Zimního sportovního parku

Vstupné

Cena vstupného na veřejné bruslení se nezvýšila, pohybuje se od 20 korun za dítě do deseti let věku až po 50 korun za dospělého. Vstupenky je nutné kvůli kapacitě ledové plochy kupovat online prostřednictvím odkazu na webu SEV.EN Zimního sportovního parku.

SEV.EN Zimní sportovní park pro školy zdarma

Mateřské, základní i střední školy mají v případě organizovaného bruslení vstup zcela zdarma. Je to díky partnerovi SEV.EN Česká energie, která se tímto rozhodla podpořit sportování mládeže. Bloky pro bruslení škol jsou vyhrazeny v době školního vyučování v dopoledních hodinách, a to od ledna příštího roku, a je nutné je předem rezervovat.

Služby
Bruslařům jsou k dispozici uzamykatelné skříňky v blízkosti ledové plochy, občerstvení i parkování vozidel přímo v areálu závodiště. Samozřejmostí jsou toalety a šatny pro nájemce bloků hobby. Na závodišti však tentokrát nebude možné zapůjčit si brusle ani jejich broušení.