Na Pardubickém závodišti se bude opět bruslit

Dostihová sezona definitivně skončila, ta zimní právě začíná. Milovníci bruslení mohou už od příštího týdne využít ledovou plochu Zimního sportovního parku, která stojí v areálu Pardubického závodiště. Vzhledem k aktuálním epidemickým opatřením je ale její kapacita pro veřejné bruslení omezena. Prodej online vstupenek bude spuštěn v pátek 4. prosince.

Poprvé se širší veřejnosti, v případě ideálních meteorologických podmínek, areál otevře v pondělí 7. prosince a nabídne kombinaci bloků pro veřejné bruslení i hobby nájmy. Pro bruslení široké veřejnosti – včetně bloků pro rodiny s dětmi do 10 let věku – jsou k dispozici ve všední dny odpolední hodiny, o víkendech se bude bruslit i dopoledne. O vánočních svátcích bude zaveden speciální režim.

„Jsme rádi, že můžeme nejen obyvatelům Pardubic nabídnout možnost sportovního vyžití. Tak jako v jiných sektorech se však musíme řídit i nastavenými protiepidemickými opatřeními a kapacitu plochy omezit. Věříme, že všichni toto pochopí a budou pravidla respektovat a že si bruslení v areálu závodiště užijí,“ řekl ředitel Dostihového spolku Jaroslav Müller.

Aktuálně je kapacita ledové plochy maximálně 50 osob. Vstupenku je nutné zakoupit dopředu online, a to až do vyčerpání kapacity. V online prodeji bude také možné si ledovou plochu pronajmout. Prodej vstupenek bude zahájen v pátek 4. prosince v 18:00 hod.

Odkaz na online systém bude k dispozici na stránce Zimního sportovního parku na našem webu, kde bude také zveřejněn harmonogram bruslení. Po výběru základního vstupného je možné v nákupním košíku uplatnit slevu na dítě či seniora (vybrat typ vstupenky). Systém prodeje je prozatím otevřen do konce roku 2020.

Ledová plocha je stejně jako v předchozí sezoně postavena za paddockem. K dispozici tu jsou skříňky k uložení věcí. Půjčovnu a broušení bruslí zájemci najdou ve vestibulu tribuny D, stejně jako automat na teplé nápoje. Pro parkování je vyhrazeno parkoviště u hlavní brány.

Provoz Zimního sportovního parku je závislý na vývoji počasí. Příliš vysoké teploty nebo vytrvalý déšť mohou být příčinou nezpůsobilosti ledu a v takovém případě bude ledová plocha pro bruslení uzavřena a vstupné bude vráceno na účet kupujícího.

O všech případných změnách bude Dostihový spolek informovat na webu a sociálních sítích (facebook, instagram a twitter).