Na Pardubickém závodišti strávíte Vánoce na ledě

Podobně jako v minulé zimní sezoně se Pardubické závodiště proměnilo v Zimní sportovní park. Nekrytá ledová plocha pro veřejné bruslení bude návštěvníkům otevřena i po celé vánoční prázdniny včetně Štědrého dne. Plány může zhatit jenom teplé či deštivé počasí. Pořadatelé doporučují všem návštěvníkům sledovat aktuální informace na webu a facebooku závodiště.

Zimní sportovní park je otevřen od poloviny prosince. Ledová plocha je tentokrát umístěna za paddockem. Pokladna, šatny, občerstvení a další služby jsou umístěny ve vestibulu tribuny D, odkud vede speciální chodník až k ledové ploše. V její blízkosti bude také instalován stan, kde se návštěvníci mohou pohodlně přezout do bruslí.

Od 23. do 30. prosince bude ledová plocha pro veřejné bruslení otevřena od 9:00 až do 22:00 hodin s výjimkou Štědrého dne. To se bude bruslit jen do 15:15 hod. Přesný časový harmonogram je k dispozici na webu závodiště , kde jsou zveřejněny také další informace o službách, ceníku apod., včetně odkazu na online rezervace. Ty budou spuštěny 21. prosince.

Od 25. prosince do 5. ledna bude k Pardubickému závodišti v čase odpoledního bruslení zajíždět také speciální linka městské hromadné dopravy č. 80, kterou Dopravní podnik města Pardubice vypraví na lince Hlavní nádraží přes Masarykovo náměstí až k bráně závodiště.

Nekrytá ledová plocha je do značné míry ovlivněna také meteorologickými podmínkami. Z důvodu bezpečnosti návštěvníků a ochrany ledové plochy může být provozní doba aktuálně upravována. Vzhledem k tomu, že se předpokládají vyšší teploty během Vánoc a následujících dnů, může tato situace nastat častěji.

Doporučujeme návštěvníkům před cestou na Pardubické závodiště zkontrolovat si otevírací dobu na webových stránkách či facebooku závodiště, kde budou průběžně zveřejňovány aktuální informace.