Nejlépe upraveným koněm velkopardubického mítinku byl Evžen

Stejně jako v letech minulých hodnotila i letos paní Diana Hill z Velké Británie nejlépe upravené koně mítinku se 129. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Zaslouženou odměnu získali vítězní ošetřovatelé, respektive ošetřovatelky v každém z dostihů. 

Zajímavostí je, že stejně jako v roce 2018 i letos největší „krasavci“ zvítězili i dostihu, ve kterém startovali. Byli jimi klisna Silk a dva hnědáci Saint Joseph a Evžen. Nejlépe upraveným koně 129. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou byl Mahony. 

„Hodnotíme úpravu koně, zajímá nás krásná zářivá srst, hříva, čisté nohy. Díváme se také ale na dívky a chlapce, kteří koně předvádějí,“ popsala základní hodnotící kritéria Diana Hill, která nejlépe upravené koně v Pardubicích vybírá už od roku 1996. 

Absolutním vítězem dne se stal Evžen ze stáje Englicovi a Kulhánkovi, který zvítězil nejen v „soutěži krásy“, ale také v samotné Ceně hejtmana Pardubického kraje – Ceně Vltavy pod žokejem Jaroslavem Myškou. Ocenění obdržela jeho ošetřovatelka Lucie Horáková. 

Záštitu nad akcí 129. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou převzalo Ministerstvo zemědělství ČR.