Nejstarším účastníkům Rozlučkové všestrannosti je 99 let

V rámci posledního sportovního mítinku letošní sezony si zaslouženou cenu odvezli i nejstarší účastníci jezdeckých závodů. Dohromady jim je neuvěřitelných 99 let. Řeč je o Ludvíku Filípkovi a jeho valachu Falcovi, se kterým absolvovali Rozlučkovou všestrannost v soutěži stupně Z.

Ludvík Filípek dokazuje, že i v 77 letech lze skákat přes překážky. Reprezentant Jezdeckého střediska Řitka je současně majitelem nejstaršího koně závodů Rozlučkové všestrannosti, kterým je dvaadvacetiletý Falco 10. V konkurenci 42 účastníků ve své kategorii obsadili jednatřicáté místo a porazili i mnohem mladší jezdce.

Nejstaršího jezdce i koně Rozlučkové všestrannosti dekoroval a cenu věnoval Jiří Skalický, člen prezidia Dostihového klubu a dlouhodobý podporovatel závodů všestrannosti.

„Rozhodl jsem se letos věnovat cenu nejstaršímu koni závodů. Shodou okolností jeho majitelem je i nejstarší jezdec ze všech účastníků Rozlučkové všestrannosti. Je obdivuhodné, jak pan Filípek ve svém věku vyzařuje energii a dobrou náladu. Přeji jemu i jeho Falcovi ještě hodně společné radosti a úspěchů v sedle,“ řekl Jiří Skalický.

Rozlučková všestrannost byla posledním dílem letošního seriálu závodů military na Pardubickém závodišti. Náročné závody, kdy jezdci a koně musí absolvovat hned tři jezdecké disciplíny, se do domova Velké pardubické vrátí opět na jaře příštího roku.