O kluziště na závodišti je velký zájem, školy bruslí zdarma

O bruslení pod širým nebem na pardubickém dostihovém závodišti je velký zájem. Za necelý měsíc provozu jej navštívilo téměř šest a půl tisíce bruslařů všeho věku. Od ledna se navíc přidávají bloky bruslení pro mateřské, základní i střední školy. Díky podpoře partnera Zimního sportovního parku mají školní kolektivy bruslení zcela zdarma.

Provoz SEV.EN Zimního sportovního parku byl zahájen ve druhé polovině měsíce prosince 2023. Během vánočních svátků bruslařům počasí bohužel nepřálo, ale zbytek zimních prázdnin se už bruslilo naplno od ranních do pozdních večerních hodin. Kluziště je totiž osvětlené, a tak si návštěvníci mohou ledovou plochu užívat obvykle až do 22:00 hod.

Bruslit je možné každý den v týdnu v blocích veřejné bruslení a rodiče s dětmi a také je možné si plochu pronajmout pro organizovanou skupinu. Od ledna jsou každý všední den dopolední bloky vyhrazeny školním kolektivům. Partnerem Zimního sportovního parku je společnost SEV.EN Česká energie a právě díky této spolupráci jsou bloky školního bruslení zdarma.

Veškeré informace k provozu kluziště, které je postaveno za paddockem, jsou k dispozici na webové stránce ZDE Na jeho provoz může mít vliv nepříznivé počasí, ale předpověď bruslařům zatím docela přeje. Cena vstupného se pohybuje od 20 korun za dítě do 50 korun za dospělého. Kapacita jednotlivých bloků bruslení je z důvodu bezpečnosti bruslařů omezena, proto je důležité vstupenky zakoupit online prostřednictvím webové stránky SEV.EN Zimního sportovního parku.