Ohlasy před zahájením sezóny

V neděli 16. dubna začíná dostihová sezóna v Pardubicích. Je to o několik týdnů dříve, než bylo v minulosti obvyklé. Jak se na novinku těší aktivní účastníci dostihů? A s jakými ambicemi nejen do tohoto mítinku míří?


Pavel Tůma, trenér:

Mrzí mě, že byly na neděli zrušené proutěné překážky pro tříleté koně. Ale oceňuji, že se Pardubice jako jedno z mála závodišť snaží něco nového vymyslet, jsem rád za změny. Je škoda, že Češi sedí doma a nejezdí tolik ven jako třeba Váňa nebo Koplíková. Jsou to borci. My si v neděli jdeme zkusit bumpery, uvidíme, jak se bude dařit.


Stanislav Popelka, trenér:

Neděle je pro naše koně taková seznamovací, aby si to osvěžili, proběhli se. Pak půjdou do překážek. No a do sezóny samozřejmě nějaké ambice máme, přejeme si, abychom je pro majitele naplnili a mohli jsme být všichni spokojení.


Jan Odložil, žokej:

Potěšující zpráva je, že se začíná už v dubnu. Tahle novinka je super. Do Pardubic se všichni těšíme, doufáme, že bude pěkné počasí a že si to i návštěvníci užijí.

 


Petr Foret, žokej:

Těším se, mám pardubické závodiště rád. Ambice jsou samozřejmě jako vždy vysoké, ale může být všechno jinak. Na jaře člověk neví, jak na tom budou koně atd. Jedu všechno (roviny i překážky), ale příprava je pro mě pořád stejná.


Petr Městka, komentátor:

Těším se na kolegy a kamarády z dostihového prostředí, které jsem téměř půl roku neviděl. Zároveň se těším, že se objeví nějaký mladý nadějný překážkář. A doufám, že si cestu na závodiště najde hodně diváků a vytvoří vždy skvělou atmosféru, protože mě to potom více baví a zároveň mě to motivuje k tomu, abych dal do komentování potřebné emoce.


Petr Hochman, startér:

Na úvodní dostihy v Pardubicích se už těším, ta zimní přestávka je moc dlouhá a nudná. Stručně řečeno ,,Konečně je to zase tady“. Jsem rád, že pořadatel přišel s tímto nápadem rozšířit dostihovou sezónu a začít o něco dříve, i když jsem čekal větší účast s obsazením dostihů. Ale je to novinka, tak se to určitě časem doladí, ale i tak jsou dostihy pěkně obsazené. Pořadateli, všem jezdcům, trenérům, majitelům a všem okolo zúčastněným, bez kterých by to nešlo, přeji krásný, pohodový den bez problémů a úrazů. K tomu hodně štěstí k splnění vysněných cílů. Za sebe bych si přál hlavně pěkné počasí, klídek a aby celý den proběhl na pohodu.