Ohlasy účastníků 132. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou

Karel Jalový, majitel (Mr Spex – 1. místo)
Věřil jsem na šťastné sedmičky. Mr Spex měl sedmičku. Před sedmi lety jsme vyhráli Velkou pardubickou s Ribelinem (*po diskvalifikaci Nikase). Ten měl také číslo sedm. Ale neužili jsme si to na trávě jako Lukáš před dvěma lety (*Velká pardubická se běžela bez diváků). Přebírali jsme pohár až někdy v únoru na radnici. Takže teď je to pocit naprosto fantastický.

Luboš Urbánek, trenér (Mr Spex – 1. místo)
Je mu osm let, ale pro mě je pořád takové velké děcko. Takového by chtěl trénovat snad každý. Věřil jsem mu.

Lukáš Matuský, žokej (Mr Spex – 1. místo)
Seděl jsem mezi první pěti, nechal jsem ho v klidu a nechal mu čas na skoky, aby na ně viděl. Před cílem začali Player s Talentem závodit, ale ještě jsem si počkal, věřil jsem v jeho finiš.

Radim Petřík, asistent trenérky (Sacamiro – 3. místo)
Pro naši stáj je to obrovský úspěch. Máme ve stáji pět koní a se dvěma z nich běháme při největším pardubickém mítinku. Sacamirovi se sice nejvíce daří s žokejem Janem Odložilem, ten ale dal do Velké přednost Lombarginimu. Další volba byl Jan Faltejsek, který se ale zranil. Chtěli jsme jezdce, který už ho zná. Kuba ho loni odjezdil v Ceně Labe a myslím, že dobře, tak padla volba na něj a udělal skvělou práci.

Martin Liška, žokej a trenér (Argano – 5. místo)
Pořád jsem si říkal, že to jde poprvé. Měl jsem na své straně štěstí. Argano neudělal chybu, ale potkalo nás několik nepěkných kolizí. Vlastně moc nechápu, jak jsme se dostali přes desítku, on prostě nechce padnout. Možná jsem měl sedět blíž. On se totiž ke konci tak krásně „rozmotal“ a předvedl, co v něm je. Snad mi bude odpuštěno.

Stanislav Popelka, trenér (Lombargini – 6. místo; Stretton – zastaven; Imphal – pád)
Strettonovi jsem hodně věřil, vypadal líp než předchozí dva roky, i v tréninku se jevil dobře. Za Anglickým skokem jsem viděl, že jede na půl plynu. Když se krev neokysličuje tak, jak má, nemůže kůň podat výkon, na jaký měl. Lombargini, který je z těch tří nejméně spolehlivý, pro nás nakonec udělal nejlepší výkon. Na pád Imphala se musím podívat ze záznamu. Ale myslím si, že udělal velký skok.

Jaroslav Myška, žokej (Imphal, pád na Taxisově příkopu)
Imphal na Taxis odskočil z dálky a nedokončil. Kdyby nebyl Taxis upravený, špatně by to dopadlo. Pro Imphala a možná i pro mě. Ale dobře to dopadlo.

132. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou se koná pod záštitou ministra zemědělství Zdeňka Nekuly