Ohlédnutí za Pardubickou všestranností s novinkami na dráze i v zákulisí

Největší novinkou bylo testování nového výsledkového programu Hubertus, který se ukázal pro svou širokou nabídku možností i uživatelské obslužnosti jako funkční. Výsledky online, sdílené závodníkům i prostřednictvím pořadatelem nově založené whatsapp skupiny, byly novým a často oceňovaným servisem pro soutěžící. V Pardubicích se uskutečnilo také první školení pro zpracovatele výsledků i odbornou veřejnost, která bude s tímto programem v budoucnu pracovat.

V deseti vypsaných soutěžích startovalo téměř 250 dvojic koní a jezdců, včetně soutěžících z Rakouska. Největší zájem byl o soutěž Křišťálová podkova stupně Z (40 soutěžících) a soutěže stupně obtížnosti L* a ZK, kde startovalo shodně 39 závodníků. Drezurní zkoušky absolvovali na celkem třech obdélnících, skokové zkoušky na dvou místech závodiště – na travnatém kolbišti i na dostihové dráze v sousedství prodloužených Taxisů. Stavitelé crossových tratí především ve vyšších soutěžích zařadili do kurzů i některé dostihové překážky, například kamennou zeď nebo překážku číslo jedna z Velké pardubické. Mezi jezdci to vyvolalo pozitivní ohlasy, i když se ukázalo, že pro některé koně to není úplně jednoduchý úkol.

„Pozitivní zpětná vazba k tratím i parkurům nás samozřejmě potěšila, i když jsme samozřejmě drobné poznámky zaznamenali. Ale to k tomu patří. Nejen jako stavitel tratí, ale také jako správce dostihové dráhy, jsem byl navíc mile překvapen disciplinovaným přístupem a určitou zodpovědností jezdců a jejich doprovodu směrem k dostihové dráze, která je jedinečná. Tentokrát jsme nemuseli napravovat žádné škody, sbírat odpadky poházené po dráze nebo schované v živých plotech. Řád panoval také ve stájích i v zázemí pro ubytování. Všem za to velmi a upřímně děkuji,“ řekl Václav Žižka.

Poděkování pořadatele míří také ke všem rozhodčím a dalšímu realizačnímu týmu, a to za jejich profesionální přístup i velké pracovní nasazení.