Olympijská všestrannost se vrací na Pardubické závodiště

Další z letošních závodů Pardubické všestrannosti jsou v nabitém letním kalendáři zapsané na termín 4. – 6. září 2020. Soutěže olympijské disciplíny se budou konat souběžně s dvaadvacátým ročníkem mezinárodní výstavy Koně v akci. Ozvláštní je i komentovaná prezentace tohoto sportu, jehož oblíbenost v poslední době stále vzrůstá. Záštitu nad seriálem závodů převzal ministr obrany Lubomír Metnar.

Všestrannost patří k nejnáročnějším jezdeckým disciplínám, na olympijských hrách se objevuje od počátku 20. století. Kombinuje drezuru, parkurové skákání a terénní zkoušky – crossy, které v podmínkách pardubické dostihové dráhy mají svá specifika.

Pro zářijové soutěže je vzhledem k souběhu s výstavou Koně v akci vypsáno méně soutěží než obvykle, o velká jména mezi jezdci ale není nouze. Diváci uvidí například několikanásobnou ministryni České republiky Elišku Orctovou nebo Jaroslavu Hatlu, který reprezentoval Českou republiku na olympijských hrách v Athénách a v Pekingu. A právě on bude jedním z trojice špičkových jezdců, kteří budou v komentované ukázce prezentovat všestrannostní disciplíny návštěvníkům výstavy Koně v akci, a to v sobotu 5. září v hlavním programu výstavy.

Pro závody zářijové Pardubické všestrannosti je vypsáno šest soutěží, včetně kategorií pony pro nejmladší závodníky. Závodiště bude pro účely výstavy rozděleno do několika sportovních a návštěvnických sektorů, a tak se všechny tři disciplíny uskuteční na travnatém povrchu dostihové dráhy. V pátek jsou na programu drezury všech soutěží, v sobotu budou jezdci pony absolvovat terénní zkoušku a ostatní soutěže parkurové skákání. V neděli závody uzavře parkur pony a terénní zkoušky zbývajících soutěží až do stupně obtížnosti L.

Vstup na závody v pátek a v neděli je zdarma, v sobotu je potřeba zakoupit vstupenku na výstavu Koně v akci.

KOUPIT ZDE

Základní vstupné v online prodeji je 120 Kč – děti mají vstup zdarma, mládež a důchodci poloviční slevu. V nabídce je také výhodné rodinné vstupné. Vstupenky budou k dispozici i v den konání výstavy Koně v akci přímo na závodišti, jejich cena je ale v základním vstupném o 30 korun vyšší.

Ve stejných dnech jako Pardubická všestrannost se na travnatém kolbišti nedaleko paddocku koná i turnaj koňského póla Taxis Polo Open Cup, který vyvrcholí v neděli velkým finále. Pravidla pro vstup jsou stejná jako u všestrannosti.