Pardubice představily své letošní plány České asociaci steeplechase

V sídle Dostihového spolku a.s. na Pardubickém závodišti se v sobotu sešlo valné shromáždění České asociace steeplechase. Hlavním tématem bylo řešení současného stavu českého překážkového sportu. Pardubický Dostihový spolek připravuje na letošní sezonu několik novinek, které mají pomoct ve stabilizaci ubývajícího počtu startujících koní. Členové asociace tyto nápady ocenili.

Dostihový spolek pro letošní rok upravuje schéma překážkových mítinků. Před čtyři kvalifikační soboty na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou přidává páteční mítinky s rovinovými dostihy a proutkami. U některých dostihů uvažuje také o snížení startovného. To vše má jediný cíl – umožnit více koním běhat odpovídající dostihy a současně si na Pardubickém závodišti vychovávat novou generaci třeba i pro Velkou pardubickou.

„Zaznělo tu, že jsme první pořadatel dostihů, který se současnou situací českého turfu začal v takovém rozsahu zabývat. Jsem rád, že se valné hromady účastnil i nový prezident Jockey Clubu ing. Josef Bečvář, protože překážkový sport nutně potřebuje řešit především ekonomiku,“ shrnul jednání valného shromáždění asociace z pohledu pardubického pořadatele dostihů Jiří Janda, mimo jiné správce dostihové dráhy v Pardubicích.

Foto: Bohumil Křižan

Česká asociace steeplechase je chovatelsko-majitelský svaz, který sdružuje především chovatele, majitele, trenéry a jezdce překážkových dostihů. Mimo jiné schvaluje překážková závodiště a jejich dráhy či propozice překážkových dostihů v České republice. Je řádným členem Jockey Clubu ČR. Na lednovém valném shromáždění se uskutečnila také volba výboru asociace, pozici předsedy obhájil Josef Váňa st.