Pardubická všestrannost, den druhý

Letní závody všestrannosti znají první vítěze, o dalších rozhodne neděle

Už v sobotu skončily první tři soutěže Pardubické všestrannosti. Jezdci přihlášení do soutěží pony, ZK a Hobby ZK totiž po ranních parkurech absolvovali v pozdních odpoledních hodinách také terénní zkoušku. Na náročnější soutěže krosy v dostihové dráze Pardubického závodiště čekají v neděli.

Pony ZL – Cena Mauricio
Parkur všichni soutěžící zvládli bez trestných bodů na překážkách, a tak o podobě průběžné výsledkové listiny rozhodovaly výkony v drezurním obdélníku a čas ve skokové zkoušce. Do závěrečných krosů si pozici vedoucí jezdkyně už od prvního dne závodů držela Daniela Nosálová se svou klisnou Jessikou a nic se neměnilo ani na druhém a třetím místě. Jenže penalizace na překážkách v závěrečném krosu s celkovým pořadím pořádně zamíchaly. Vítězkou této soutěže se stala Nikola Hlavatá s klisnou Zejlou (JS Slavíkov) před sourozenci Pavlem a Natálií Vítkovými – Pavel je s klisnou Kiltiernan Dunn druhý a Natália s klisnou Silver Sheeba třetí. Daniela Nosálová nakonec soutěž dokončila na čtvrtém místě před pátou Nikolou Bártovou. A totožné byly i výsledky Oblastního mistrovství Východočeské oblasti České jezdecké federace (ČJF), které bylo z této soutěže vyhodnoceno.

Hobby ZK – Cena Premin
V této soutěži se výsledková listina proměnila už po druhé ze tří disciplín. Po drezurách vedla Marie Piechotová s Gio Granno, která se ovšem po čtyřech trestných bodech na parkurech propadla na třetí pozici. Z té pak startovala do terénní zkoušky. Po drezurách se o druhé místo dělily Tereza Sluková s Infinity a Nikol Raidová s Nayanou-ŠK (Freestyle Stable), jenže ta posbírala čtyři desetiny trestného bodu za čas na parkuru, a to stačilo Slukové k tomu, aby do krosů odstartovala jako průběžně vedoucí jezdkyně. Závěrečný cross se ale lépe povedl Raidové, která je tak vítězkou celé soutěže, a Slukovou výsledky soupeřů odsunuly na čtvrté místo. Marie Piechotová obsadila stříbrnou příčku, bronzová je Kristýna Galbavá s Britany 3. Páté místo získala Vanessa Růžičková se Snowy Kitten.

ZK – Cena MIKROP ČEBÍN
V soutěži se třiatřiceti jezdci míchaly pořadím parkury. Páteční drezurní úlohy byly velmi vyrovnané, v parkurech pak stačily čtyři trestné body na překážkách k pádu z děleného třetího místa až na pozici jedenáctou, resp. dvanáctou. Největší propad zaznamenala Anne-Marie Ustrnulová s valachem World Speedem, které celkových 16,4 trestných bodů posunulo z průběžného prvního děleného místa až na sedmadvacátou příčku. Naopak ze šestého místa na třetí se po povedeném parkuru posunula Adéla Svobodová s Paytonou. Do celkových výsledků výrazně promluvily i závěrečné crossy. Celkovou vítězkou se stala Aneta Hájková s valachem Furioso XXXIV-16 SK Amaretto reprezentující Winery Ranch. Za ní se na druhé pozici umístila Barbora Vosátková s valachem jménem Leroi, se kterým do terénní zkoušky vstupovala z průběžně pátého místa. Ještě větším skokanem je ale Irena Mičulková s valachem Genseric. Z patnáctého místa po drezurách se posunuli po parkurech na desátou příčku a v celkovém pořadí vybojovali bronz. Cestou vzhůru se pohybovala také čtvrtá Veronika Vaňková s Jean 1 a pátá Michaela Matyášová s Visionofblackstar – ti byli po dvou soutěžích až na 21. místě!

…..

Zbývající soutěže čekají krosy v dostihové dráze až v neděli, a tak po dvou dnech (drezurách a parkurech) známe jen průběžné výsledky.

Zlatá podkova – Cena města Pardubic
Ve Zlaté podkově – Ceně města Pardubic, která je nejvyšší soutěží závodů všestrannosti, zamíchala druhá disciplína pořadím. Nepovedený parkur, resp. 12 trestných bodů na překážkách, odsunul průběžně vedoucí Kristýnu Krakovskou o sedm příček níže. Do nedělních krosů tak spolu s klisnou Complitacion odstartují až z osmé pozice. Naopak čisté parkury vynesli všem ostatním vzestup na průběžném výsledkovém žebříčku. Pozici vítězky po dvou disciplínách prozatím obsadila rakouská jezdkyně Leonie Sagner se Space Jet před Adélou Císařovou s Chestertonem a Lukášem Létalem se Sanem 716.

Stříbrná podkova – Cena advokátní kanceláře Lindy Weidenhofferové
Ve Stříbrné podkově – Ceně advokátní kanceláře Lindy Weidenhofferové to bylo podobné, parkury promluvily výrazně promluvily do průběžné výsledkové listiny. Po drezurách vedoucí Kristýna Přikrylová se spolu se Starlingtonem přesunuli na druhé místo, před ně z průběžně sedmého místa poskočila Adéla Svobodová s Mellevue van Rechteren. Ze třetí příčky bude do závěrečného dne vstupovat Dominika Tomíková s Demi-RH, která byla po drezurách až na desátém místě, ale čistý parkur jim pomohl.

Bronzová podkova – Cena Jezdectví
V Bronzové podkově se po druhé z disciplín pořadí míchalo. Díky čistému parkuru se ze třetího na první místo posunula Kateřina Fidlerová s klisnou Anna Music, Kristýna Přikrylová s Premier Roi vystoupala ze čtvrté na druhou příčku a Lenka Konstantinovová s Prince´s Blade z pátého na třetí místo. Po drezurách vedoucí Nikola Bártová se kvůli čtyřem trestným bodům na překážkách posunula směrem dolů na čtvrté místo.

ZL – Cena Dostihového spolku
V otevřené soutěži ZL je po druhé disciplíně všechno jinak. Pozici průběžně vedoucí jezdkyně si po drezurách a parkurech sice udržela Eliška Opravilová s hřebcem Hintrem, za ní se už ale pořadí velmi míchalo. Největším smolařem této soutěže je pravděpodobně Kateřina Benediktová, která se kvůli nevydařenému parkuru propadla z druhé až na sedmadvacátou pozici a výsledkovou listinu tak uzavírá. Polepšil si Jiří Maxera s Lilien, který se po druhé soutěži posunul z páté na druhou příčku a také Adéla Horáčková s Dahoman I MT-2/Camila, která vystoupala ze šestého na třetí místo.

NEDĚLNÍ PROGRAM začíná už v 7:20 hod., kdy se na trať vydají soutěžící Stříbrné podkovy, od 8:30 hod. se bude závodit na tratích Zlaté podkovy a po nich budou následovat zbývající soutěže.