Pardubická všestrannost, den první

Po drezurní zkoušce ve Zlaté podkově vede Kristýna Krakovská s klisnou Complication

Na pardubickém dostihovém závodišti se od pátku až do neděle konají soutěže Pardubické všestrannosti. První den závodů byly na programu drezury, do kterých nakonec odstartovalo přes 180 koní. V nejvyšší soutěži, Zlaté podkově – Ceně města Pardubic, si průběžné první místo drží Kristýna Krakovská v sedle klisny Complication. Napínavý souboj pak slibuje Cena Mikrop Čebín, kde se v průběžném pořadí o dvě první místa dělí hned pět jezdců.

Kristýna Krakovská se svou šestiletou vrankou reprezentují MC Dvoreček. Na své soupeře, resp. prozatím stříbrnou rakouskou jezdkyni Leonii Sagner se Space Jet, má náskok šest desetin bodu. V průběžném pořadí třetí je s odstupem jednoho a půl bodu další žena, Adéla Císařová s valachem Chestertonem.

Stříbrná podkova – Cena advokátní kanceláře Lindy Weidenhofferové
Vyrovnané výsledky vládnou ve Stříbrné podkově. V Ceně advokátní kanceláře Lindy Weidenhofferové o půl bodu vede Kristýna Přikrylová se Starlingtonem před Gabrielou Slavíkovou a jejím valachem Moony Rain. S odstupem dalších dvou bodů je třetí Pavlína Martínková s Caspi 2 a pouhou jednu desetinu bodu za ní jsou další dva jezdci – Lukáš Létal s Wersorem a zástupkyně Rakouska Margit Appelt s koněm Credo Appelt.

Bronzová podkova – Cena Jezdectví
Do soutěže Bronzové podkovy nastoupilo jen sedm jezdců, v drezurním obdélníku ale předvedli výkony různých úrovní. S úlohou si nejlépe poradila Nikola Bártová s valachem Portášem a v průběžném pořadí tak vede před Simonou Brožovskou s Cheronou a Kateřinou Fidlerovou s klisnou Anna Music.

Cena Dostihového spolku – ZL
Po prvním dnu soutěží stojí v otevřené soutěži stupně ZL na třech stupních vítězů hned čtyři jezdkyně. Výsledky drezury v průběžné pořadí poslaly na nejvyšší příčku Elišku Opravilovou s hřebcem Hintr, která vede o 1,1 bodu před Kateřinou Benediktovou s klisnou Ozora Aurora W. Třetí dělené místo je Elišky Zikmundové s Magnetem a Adély Svobodové s Lotrandem 12.

Soutěž nadějí – Cena ADW FEED a.s.
Soutěž nadějí (stupeň Z) je vypsaná pro čtyřleté a starší koně, kteří mají poprvé licenci vystavenou v letošním roce. V této Ceně ADW FEED a.s. nejlepší drezurní úlohu předvedla Nikol Raidová s klisnou Nicollete D´el Amore. Reprezentantky Freestyle Stable ovšem před v průběžném pořadí durhou Marií Smolíkovou s Diwou vedou jen o čtyři desetiny bodu. O další čtyři desetiny za nimi jsou Eliška Orctová s další klisnou – Terkou 2.

Křišťálová podkova – Cena Alavis
Nejobsazenější soutěží třídenních závodů všestrannosti je Křišťálová podkova. V soutěži stupně Z, Ceně Alavis, závodí sedmačtyřicet soutěžních dvojic. Průběžné prvenství si zajistila Gabriela Adamcová s klisnou Franzitou F, o druhé místo se dělí Viola Kargbo s Honey 7 a Daniela Nosálová s Lucky Galliley. Na další pozici, se ztrátou necelého bodu na vítězku, je Anna Zemanová s valachem Cry Boy.

Cena MIKROP ČEBÍN – ZK
Velmi vyrovnané jsou výsledky v soutěži stupně ZK – v Ceně Mikrop Čebín. V průběžném pořadí po první ze tří disciplín se totiž o dvě první místa dělí hned pět jezdců. Se shodným výsledkem 34,2 bodu drezurní úlohu dokončily Kristína Böhmová s klisnou Talpou a také Anne-Marie Ustrnulová s valachem World Speedem. Jen o pouhé dvě desetiny bodu za nimi se usadili Lukáš Žákovčík s hřebcem Arn de Gothia-M, Irena Merendová s klisnou Felišou a Aneta Hájková s valachem Furioso XXXIV-16 SK Amaretto.

Cena PREMIN – Hobby ZK
Jméno Nikol Raidové, tentokrát ovšem s klisnou Nayana-ŠK, se objevuje také v průběžných výsledcích soutěže Hobby ZK. Tady však na rozdíl od Soutěže nadějí drží „až“ druhou dělenou příčku společně s Terezou Slukovou a Infinity. Na průběžně vedoucí Marii Piechotovou s valachem Gio Granno ztrácejí 3,3 bodu.  

Cena Mauricio – Pony ZL
V nejmenší soutěži, a to jak do počtu startujících, tak i velikosti koní, je soutěž pro pony stupně ZL – Cena Mauricio. V ní se v drezuře předvedlo šest dětí, v průběžném pořadí první místo drží Daniela Nosálová s klisnou Jessikou 5 před Nikolou Bártovou s Ivar Rianthe´S Sielintje a Nikolou Hlavatou s klisnou Zejlou.


Víkendový program
Všechny výsledky ovšem nejsou zdaleka definitivní. Pořadím mohou ještě zamíchat parkury a především terénní zkouška. Na parkurovém kolbišti se v sobotu 15. července předvedou jezdci ve všech soutěžích, v nižších kategoriích pak nastoupí ještě do krosů. Parkurový program začíná už v 7:30 hod., krosy v dostihové dráze pak v 16:30 hod. V neděli 16. července závody uzavřou krosy nejnáročnějších soutěží, předpokládaný začátek celodenního programu je také v 7:30 hod. Vstupné pro diváky je zdarma.