Pardubická všestrannost: Vítězkou pardubické Zlaté podkovy je Leonie Sagner z Rakouska

Atraktivními terénními zkouškami v dostihové dráze skončily v neděli odpoledne třídenní závody Pardubické všestrannosti. Soutěže různých obtížností měli mezinárodní obsazení, a právě za hranice České republiky putuje vítězství největší. Ve Zlaté podkově – Ceně města Pardubice zvítězila rakouská jezdkyně Leonie Sagner s koněm Space Jet. Oblastním mistrem v kategorii seniorů je pak Lukáš Létal.

Z Rakouska přicestovalo do Pardubic jedenáct koní a s nimi i početná skupina lidí a jejich radost při dekorování byla hodně slyšet. Leonie Sagner patřila od začátku soutěží k favoritům – po úvodní drezuře byla druhá a po absolvování sobotního parkuru bez jakékoliv penalizace se v průběžném pořadí posunula na první příčku. A tam už zůstala. Závěrečný cross absolvovala v nejrychlejším čase a české soupeře nechala za sebou. Druhé místo patří Adéle Císařové z JK Svobodných pánů s jejím čtrnáctiletým valachem Chestertonem. Skvěle odjetý cross posunul z průběžně pátého místa až na bronzový stupínek jednoho z nejstarších účastníků závodů. Devětašedesátiletý Petr Rydval, reprezentující JS Pod Hostýnem, pardubickými závody prošel s bílým valachem Samarisem.

Z této soutěže byly vyhodnoceny také výsledky Oblastního mistrovství Východočeské oblasti České jezdecké federace. Titul mistra v kategorii „Senioři“ pro letošní rok náleží Lukáši Létalovi, který s valachem Sanem 716 ve Zlaté podkově – Ceně města Pardubice obsadil šesté místo. V šampionátu byl ale nejlepším Východočechem.

Stříbrná podkova – Cena Advokátní kanceláře Lindy Weidenhofferové
Druhou nejvyšší soutěží byla Stříbrná podkova sponzorovaná Afdvokátní kanceláří Lindy Weidenhofferové. Prvenství patří Kristýně Přikrylové s valachem Starlingtonem. Tato dvojice z Jezdeckého oddílu Albert Stola předváděla ve všech třech disciplínách dobré a stabilní výkony a nenechala se svými soupeři zaskočit. Zvítězili před Eliškou Orctovou s Karlou 3 a Adélou Svobodovou s klisnou Mellevue van Rechteren.

Bronzová podkova – Cena Jezdectví
V Bronzové podkově se představilo jen sedm jezdců, to ovšem soutěží na vysoké úrovni neubralo. Skvělým výkonem zvítězila Kateřina Fidlerová, která se svou ryzkou Anna Music reprezentují SJK SŠ Chrudim. V drezuře obsadili třetí místo, bezchybný parkur je posunul až na průběžné první místo a cross bez penalizací jejich vítězství jen potvrdil. Druhá se umístila Lenka Konstantinovová s Prince´s Blade před Kristýnou Přikrylovou, tentokrát v sedle Premier Roi. A přesně v tomto pořadí si také jezdkyně rozdělily umístění v Oblastním mistrovství Východočeské oblasti ČJF v kategorii „Junioři“.

ZL – Cena Dostihového spolku a.s.
Tato soutěž, která se jela na stejné úrovni obtížnosti jako Bronzová podkova, patřila k těm obsazenějším. Dokončilo ji šestadvacet jezdců. Tím nejlepším byl Jiří Maxera s klisnou Lilien 6, který se od prvního dne soutěží postupně posouval po žebříčku průběžných výsledků výše až k prvnímu místu. Za zástupci SS Pavlický dvůr se na druhém místě umístila Vladimíra Pechanová s Living 3 a za ní Iva Bulvová s Princem 23. Po dvou dnech průběžně vedoucí Elišce Opravilové s hřebcem Hintrem vůbec nevyšel cross a uzavřeli výsledkovou listinu této soutěže.

Soutěž nadějí – Cena ADW FEED a.s.
Vítězkou soutěže vypsané pro čtyřleté a starší koně, kteří mají licenci poprvé vydanou až v letošním roce, je Marie Smolíková. S klisnou Diwou reprezentují JK Neveklov. Po drezurách byly jen čtyři desetiny bodu za průběžně vedoucí Nikol Raidovou s Nicollete d´el Amore. Ti ale posbírali v parkuru a crossu drobné penalizace a v celkové pořadí jsou až šestí. Druhou příčku nakonec obsadila Gabriela Adamcová s Guintonem před třetí Miriam Záveskou s I´m Wild.

Křišťálová podkova – Cena ALAVIS
Křišťálová podkova, stejně jako Soutěž nadějí, je soutěží stupně obtížnosti Z. Právě Křišťálová podkova nabídla nejpočetnější startovní pole, přilákala necelou padesátku jezdců a koní. V této konkurenci zvítězila Daniela Nosálová s Lucky Galliley. Zástupci spolku Ježkovice se na předních příčkách průběžných výsledků pohybovali od prvního dne soutěže, stejně jako nakonec stříbrná Viola Kargbo s klisnou Honey. Na třetím místě se umístila Anna Zemanová a Cry Boy. Za zmínku určitě stojí valach Cayras Star, který pardubické závodiště zná velmi dobře. Ještě v říjnu 2021 tu běhal dostihy. V rámci těchto závodů se svou jezdkyní a také dostihovou trenérkou Vendulou Jirčákovou obsadili šesté místo.

Některé soutěže byly uzavřeny už v sobotu. V soutěži Pony ZL – Ceně MAURICIO zvítězila Nikola Hlavatá s klisnou Zejlou, která se tak stala i mistryní Východočeské oblasti České jezdecké federace v této kategorii. V soutěži HOBBY ZK – Ceně PREMIN se průběžné pořadí po jednotlivých disciplínách proměňovalo, nakonec zvítězila Nikol Raidová s Nayanou-ŠK. V soutěži ZK – Cena MIKROP ČEBÍN pořadím míchaly především parkury. Celkovou vítězkou se stala Aneta Hájková s valachem Furioso XXXIV-6 SK Amaretto.


ilustrační foto