Závodiště bude hostit dostihový „dvouden“

Už příští týden čeká na příznivce dostihového sportu nabitý program. Na Pardubickém závodišti se uskuteční hned dva dostihové dny. Tím prvním je novinka v kalendáři – Pardubické rovinové dostihy, tím dalším pak mítink se dvěma vrcholy. Pokračuje totiž seriál kvalifikací na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou a současně se poběží i prestižní klasická steeplechase Zlatý pohár – Cena předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Páteční rovinové dostihy jsou mítinkem kombinujícím rovinové dostihy s dostihy přes proutěné překážky. O přihlášku do rovinových dostihů byl mezi realizačními týmy velký zájem, a tak došlo k dělení na více dostihů. Mítink je ideální příležitostí, jak si užít dostihy v netradičním formátu a strávit příjemný páteční podvečer. První z dostihů startuje v 17:30 hod. Vstupné je pouhých 20 korun.

Na páteční podvečer naváže sobotní odpolední mítink. Nabídne osm dostihů, z nichž největší pozornost budí II. kvalifikace na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Z původně červnového termínu byl přesunut Zlatý pohár – Cena předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, která patří k nejprestižnějším českým klasickým steeplechase dostihům. V Pardubicích se začal běhat v roce 1994 po vzoru dostihů na britských ostrovech. Mítink začíná ve 13:00 hod. Doporučený dress code II. kvalifikace na 130. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou je „červená“. Každý, kdo má zájem, se může připojit jakýmkoli červeným outfitem či doplňkem.

Vstupenky na oba dny je možné zakoupit online. V případě II. kvalifikace dokonce za zvýhodněnou cenu. Novinkou letošní sezony jsou rodinné vstupenky.