Partnerství s holdingem BICZ pokračuje, v sezoně 2021 spolupráci ještě prohloubí

Spolupráce Dostihového spolku a.s. a holdingu BICZ pokračuje. Loňská sezona kvůli pandemii koronaviru neproběhla podle původních plánů, přesto hlavní partner sezony své závazky naplnil. A co víc – spolupráci v 2021 posílí. Součástí partnerství je nejen seriál dostihů, ale také například šampionát jezdců – BICZ Jockey Cup 2021.

Spolupráce Dostihového spolku a.s. a holdingu BICZ začala vloni na jaře. Smlouvu partneři podepsali 20. března, tedy v době, kdy nikdo nedokázal predikovat termín zahájení sezony. Holding BICZ s pořadatelem dostihů spolupracoval celý rok a podpořil jej i přes různé komplikace a Velkou pardubickou bez diváků.

„Vynikající zprávou pro nás je, že holding BICZ má zájem ve spolupráci pokračovat, a dokonce ji rozšířit, přestože se nacházíme v podobné situaci jako v loňském roce – protiepidemická opatření zavěsila nad průběh sezony velký otazník. Velmi si této podpory vážíme,“ řekl ředitel Dostihového spolku a.s. Jaroslav Müller.

Holding BICZ bude i v letošním roce titulárním partnerem Pohárů BICZ holding, o které se poběží každý dostihový den, a také speciálního šampionátu pro dostihové jezdce – BICZ Jockey Cup 2021. „Loňský rok nás přesvědčil o tom, že podpora kultury a sportu má smysl. Dnes po více než rok trvajících restrikcích cítíme ještě větší potřebu pomáhat všem, kteří svou prací uchovávají naše tradice stále živé. Proto jsme se rozhodli podpořit dostihový sport i samotné jezdce, trenéry a majitele koní také v letošním roce,“ uvedl předseda představenstva holdingu BICZ Milan Filo.

Začátek letošní sezony ale bude ještě v duchu roku loňského. Vzhledem k předčasně ukončenému programu totiž nebyly na Pardubickém závodišti vyhlášeny výsledky šampionátu jezdců, BICZ Jockey Cup 2020, vítěz si tak svou cenu odveze až na začátku sezony letošní. V termínové listině je Zahajovací dostihový den prozatím zapsán na 8. května, následovat by mělo dalších devět mítinků včetně říjnového 131. ročníku Velké pardubické.  Holding BICZ je zkušeným hráčem ve vyhledávání obchodních příležitostí na realitním trhu. Od běžných realitních fondů se odlišuje tím, že objekty aktivně rekonstruuje, revitalizuje a dostavuje nové bytové plochy. V posledních letech se zaměřuje také na developerské projekty, například nové depo pro Českou poštu, bytový komplex pro vojáky Armády České republiky aj.   Při výstavbě a rekonstrukcích hledí na ochranu životního prostředí, podporuje výsadbu zeleně a svou činností se snaží zlepšit život v obcích i městech. Holding BICZ vytváří dlouhodobě udržitelné portfolio nemovitostí. Z důvodu zajištění finanční stability v něm převažují plně obsazené výnosové nemovitosti nad developerskými projekty. Aktuálně tvoří holding BICZ téměř 60 dceřiných společností, které spojuje shodný cíl: být odpovědní k jednotlivcům i společnosti, pracovat s respektem vůči jedinečnosti stavby i místa a finančním partnerům přinášet stabilní zisky.